1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura

Jestem. Nowy

Zobacz galerię 3 Zdjęcia
Nowy Teatr i Dzieci z Dworca Brześć zapraszają na pokaz mody oraz projekcję filmu Fundacji Kultury Świata „Zmieniać świat na nie swojej ziemi: uchodźcy” w reżyserii Weroniki Mliczewskiej.

Nowy Teatr i  zapraszają na pokaz mody oraz projekcję filmu Fundacji Kultury Świata „Zmieniać świat na nie swojej ziemi: uchodźcy” w reżyserii Weroniki Mliczewskiej. W pokazie wezmą udział czeczeńskie i polskie dzieci wraz z rodzicami.

Bohaterami filmu Mliczewskiej są działaczka społeczna i nauczycielka, Marina Hulia, Dzieci z Dworca Brześć oraz uszyte w Brześciu przez czeczeńskie mamy szmaciane lalki, które zostały wysłane do obozu dla uchodźców w Ugandzie. Uchodźcy z Konga, Erytrei, Burundi i Rwandy, mieszkający w ugandyjskim obozie, zorganizowali pokaz mody, który także zobaczymy w filmie. Stał się on inspiracją dla Mariny Hulia, która w Nowym Teatrze ze swoimi podopiecznymi z Czeczenii powtórzy ten gest.

Od 2016 roku Marina Hulia pomaga rodzinom czeczeńskich uchodźców, koczujących miesiącami na dworcu w białoruskim Brześciu i czekających na wjazd do Polski. Prowadzi szkołę demokratyczną, w której uczy czeczeńskie dzieci rosyjskiego i polskiego języka, organizuje im czas, pomaga.

Szmaciane lalki uszyte przez czeczeńskie mamy będą do kupienia w trakcie wydarzenia. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na potrzeby Dzieci z Dworca Brześć.

Marina Hulia – prowadzenie pokazu Janusz Noniewicz – reżyser Agnieszka Kryst – choreografia Jaga Hupało – fryzury Dorota Mozil – stylizacja

Ubrania na sesję przekażą: Pan Tu nie Stał, Czesiociuch, Doubrava, Be Smart i Wearso. Wydarzenie objął honorowym patronatem Rzecznik Praw Obywatelskich.

Nowy Teatr Madalińskiego 10/16 Wstęp wolny

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze