1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura

Koryfeusz Muzyki Polskiej – konkurencja dla Fryderyka?

Koryfeusz Muzyki Polskiej to nagroda polskiego środowiska muzycznego, która zostanie przyznana po raz pierwszy w tym roku.

Ideą nagrody jest wyróżnienie artystów i instytucji i poprzez to promowanie muzyki w najszerszym z możliwych aspekcie, tak więc wychodzą poza konkretne dziedziny twórczości.

Twórcy wprost przyznają, że Koryfeusze są w zamierzeniu alternatywą dla wszystkich nagród muzycznych przyznawanych w Polsce.

Dotychczasowe nagrody były przyznawane w określonych dziedzinach – przykładowo Fryderyki to nagrody przemysłu płytowego, Koryfeusze mają na celu sięgnąć po szersze spektrum odbiorców.

Statuetki przyznawane będą w trzech kategoriach: osobowość roku, wydarzenie, a także nagroda honorowa.

Wśród samych nominowanych znajdować się będą nie tylko sami artyści, ale także dziennikarze, badacze, instytucje, animatorzy kultury, krytycy itp.

Kandydaturę będą zgłaszać przedstawiciele środowiska muzycznego i instytucji. Selekcji dokona rada programowa instytutu, z kolei laureatów wyłoni kolegium elektorów - czyli rektorzy akademii muzycznych i uniwersytetów, dyrektorzy instytutów muzykologii, dziennikarze muzyczni, przedstawiciele związków i organizacji branżowych

Zgłoszenia można nadsyłać do 10 września (formularz dostępny jest na stronie:).

Zwycięzcy zostaną ogłoszeni na gali 1 października.

Uroczystość będzie transmitowana przez TVP Kultura.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze