1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura

Interdyscyplinarny festiwal sztuki alternatywnej

14 września rozpoczyna się pierwsza edycja interdyscyplinarnego, multimedialnego festiwalu wzorowanego na strukturze słynnego przeglądu w Edynburgu.

Festiwal zaprezentuje „sztukę w pięciu aktach” – przegląd projektów z różnych dziedzin poszukiwań artystycznych.

Wzorując się na słynnym Edinburgh Festival Fringe (The Fringe) wydarzenie to ma na celu prezentację projektów, które w innych warunkach miałyby utrudniony dostęp do szerokiej widowni. Przedstawiane projekty oceniać będą tylko widzowie!

Twórcy eventu wierzą, że Wrocław pokocha festiwal, pozwoli mu rosnąć i podzielić szczęśliwy los festiwalu Fringe w Edynburgu, na którym w zeszłym roku zaprezentowało się ponad 35 tys. artystów, w ponad 2 tysiącach projektów z 60 krajów i sprzedano prawie dwa miliony biletów. Miłośnicy festiwalu mieli dziennie do wyboru ponad 1300 imprez w kilkuset lokalizacjach. A na początku, w 1947 roku, w festiwalu wzięło udział zaledwie osiem zespołów – tych, które nie zostały przyjęte na Edinburgh International Festival. Rok później szkocki dramaturg i dziennikarz, Robert Kemp, napisał, że na obrzeżach (na fringe) programu oficjalnego odbywają się ciekawe przedsięwzięcia alternatywne. Nazwa się spodobała i zafunkcjonowała jako nazwa festiwalu  i stała się zrozumiała na całym świecie niezależnie od języka. Dziś każdy, kto interesuje się sztuką, wie czym jest „fringe”. Dlatego i my użyliśmy tego określenia w nazwie naszego festiwalu.

IFF Wrocław to nie salon odrzuconych, to wielki eksperyment artystyczny dla kochających teatr, muzykę, taniec, kino artystyczne, sztuki wizualne i wszelkie inne formy wyrazu artystycznego.

Festiwal będzie trwał od 14 września do 7 października 2011.

Zapraszamy

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze