1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura
  4. >
  5. Ben-Hur – Kolekcjonerska edycja dvd i Blu-ray z okazji 50. rocznicy powstania filmu

Ben-Hur – Kolekcjonerska edycja dvd i Blu-ray z okazji 50. rocznicy powstania filmu

Zobacz galerię 3 Zdjęcia
30 września na dvd i Blu-ray ukazała się odnowiona cyfrowo wersja filmu „Ben-Hur” z Charltonem Hestonem.

Zrealizowany z rozmachem „Ben-Hur” jest pierwszym filmem w historii, który zdobył aż 11 Oscarów®. Ten sukces dopiero kilkadziesiąt lat później udało się powtórzyć „Titanicowi” Jamesa Camerona oraz „Władcy Pierścieni: Powrotowi króla” Petera Jacksona.

Akcja filmu rozgrywa się w pierwszej połowie I wieku n.e. Kiedy bogaty i wpływowy żydowski książę Juda Ben-Hur (Charlton Heston) popada w konflikt z dawnym przyjacielem z dzieciństwa – oddanemu Rzymowi Messali (Stephen Boyd), staje się dla niego wrogiem numer jeden. Skazany za morderstwo, którego nie popełnił, trafia na galery a jego rodzina zostaje sprzedana w niewolę. Dzięki swojej odwadze, którą wykazał się podczas bitwy morskiej, Ben-Hur odzyskuje wolność i zostaje usynowiony przez wpływowego rzymskiego polityka. Teraz nadszedł czas zemsty. Ben-Hur i Messala zmierzą się w wyścigu rydwanów, który przerodzi się w walkę śmierć i życie pomiędzy rywalami...

Na potrzeby wydania Blu-ray arcydzieło Williama Wylera zostało cyfrowo odnowione jak również wzbogacone o ponad 10 godzin dodatków specjalnych, wśród których znalazły się: dokument poświęcony wpływowi jaki „Ben-Hur” wywarł na twórczość takich mistrzów jak Ridley Scott i George Lucas, obszerny materiał filmowy odkrywający tajniki produkcji filmu, komentarz Charltona Hestona, zapisy aktorskich prób przed kamerą, reprint unikalnego programu sprzedawanego podczas premierowych pokazów filmu oraz niema ekranizacja powieści Lewisa Wallace’a z 1925 roku w reżyserii Freda Niblo z muzyką Carla Davisa.

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze