1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura

„Dzień czekolady” – niezwykła opowieść o przyjaźni

„Dzień czekolady” to zachwycająca ekranizacja pełnej magii książki, która opowiada o przygodach Moniki i Dawida. Dwójkę niezwykłych bohaterów połączy nie tylko przyjaźń, ale też wspólny sekret. Odkryją świat, w którym żyją zjadacze poniedziałków, wtorków i kolejnych dni tygodnia. Czy uda im się spełnić marzenie i cofnąć czas?

Poznaj z nimi tajemnicę starego zegara i obudź szalonego Skoczka Czasu, który za pomoc żąda zapłaty w czekoladzie. Może dowiesz się również, kim tak naprawdę jest tajemnicza kotka, którą przygarnął Dawid i dlaczego Monika chodzi w hawajskiej spódniczce hula. A jeśli będziesz mieć odwagę… nie zamykaj oczu i zmierz się ze złą wiedźmą wykradającą dzieciom ich drogocenne wspomnienia!

„Dzień czekolady” to opowieść o tęsknocie, miłości i wyobraźni tak potężnej, że niemożliwe staje się możliwe, zmieniając życie wszystkich bohaterów na zawsze.

Film powstał na podstawie nagradzanej książki Anny Onichimowskiej pod tym samym tytułem. Występują w nim m.in. Dawid Ogrodnik, Katarzyna Kwiatkowska, Magdalena Cielecka, Tomasz Kot, Marek Bukowski i Witold Dębicki.

„To najmądrzejszy film, jaki możesz pokazać swojemu dziecku w tym roku”- psycholog Maria Rotkiel o filmie „Dzień czekolady”. „Dzień czekolady” z Dawidem Ogrodnikiem, Tomaszem Kotem i Magdaleną Cielecką, „to najmądrzejszy film, jaki możesz pokazać swojemu dziecku w tym roku” - mówi Maria Rotkiel, ceniona psycholog i terapeutka rodzinna. „To nie tylko znakomita rozrywka, ale także terapeutyczne kino, mówiące o wartościach i uwrażliwiające na emocje” – dodaje.

Już 31 maja na ekrany polskich kin wejdzie wyjątkowy film – „Dzień czekolady”. To ekranizacja nagrodzonej w Konkursie im. Astrid Lindgren i wpisanej na Złotą Listę Fundacji „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom”, książki Anny Onichimowskiej. „Dzień czekolady” przenosi widzów do magicznego świata fantazji Moniki i Dawida – dwojga dzieci, które zmagając się z trudnościami uciekają do krainy wyobraźni. Film rekomenduje Maria Rotkiel, znana psycholog i terapeutka rodzinna, która podkreśla, że „Dzień czekolady uwrażliwia nas na potrzeby najmłodszych i zwraca uwagę na to, jak ważne jest wzajemne wsparcie i zrozumienie w chwilach, gdy dzieje się coś trudnego. Pokazuje również, że wyobraźnia może być terapeutycznym pomostem między światem dzieci a światem dorosłych”.

Rotkiel wskazuje również, że oglądając film dorośli mogą zmienić swoją perspektywę, otworzyć się na dziecięcy ogląd świata, co niesie ze sobą również dużą przyjemność. „Dzień czekolady jest drogowskazem i okazją dla dorosłych do przypomnienia sobie magii dzieciństwa. To wciągająca opowieść o sile przyjaźni, magii miłości i potędze wyobraźni”.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze