1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura

Rodzinny Weekend Filmowy na 27. Warszawskim Festiwalu Filmowym

W piątek, 14 października rozpoczyna się Rodzinny Weekend Filmowy na 27. Warszawskim Festiwalu Filmowym. W tym roku w programie znalazły się 3 pełnometrażowe filmy dla dzieci i 1 zestaw filmów krótkometrażowych. Dialogi czyta lektor.

Zestaw filmów pełnometrażowych dla dzieci

Benny znów na wolności / Bonobos / Beny, Back To The Wild, reż. Alain Tixier (France 2011), 90 min.

Wzruszający dokument opowiadający historię szympansa karłowatego (gatunek zagrożony wyginięciem) schwytanego przez myśliwych w Kongo. Małpkę ratuje działaczka na rzecz szympansów Claudine André.

Kot w Paryżu / Une vie de chat / A Cat In Paris, reż. Alain Gagnol, Jean-Loup Felicioli (France, Netherlands, Belgium, Switzerland 2011), 70 min.

Kot Dino prowadzi sekretne podwójne życie - całe dnie spędza z Zoé, której matka jest policjantką. Nocą zaś towarzyszy włamywaczowi, przemieszczającemu się po dachach Paryża.

Nasilniejszy człowiek w Holandii / De Sterkste Man van Nederland / The Strongest Man in Holland, reż. Mark De Cloe (Netherlands 2011), 80 min.

12-letni Luuk został wychowany przez samotną matkę, która przekonała go, że jest synem najsilniejszego człowieka na świecie. Chłopak zaczyna szukać ojca. Opowieść o tym, że siła może przejawiać się na różne sposoby.

 

Zestaw filmów krótkometrażowych dla dzieci

Koszulka Cristiano / Le Maillot de Cristiano / Cristiano's Shirt, reż. Vincent Bruno (Belgia 2011), 17 min.

Marzeniem Toma i Ptita Lu, dwóch jedenastolatków, jest kupienie takiej samej koszulki, jaką ma ich idol, Cristiano Ronaldo. Niestety, nie mogą liczyć na pomoc rodziców, którzy w kółko mówią tylko jedno - "kryzys".

Pilnuj domu! / Da pazish vkyshchi! / Guard the House!, reż. Polina Stoyanova (Bułgaria 2011), 5 min.

Malutki piesek zostaje sam w domu. W nocy dzieją się tam straszne rzeczy. Musi zatem pokonać strach i odkryć jak radzić sobie z problemami na własną łapę.

Lokomaszyna / Lokomoschine, reż. Ulrike Schulz, Nikolai Neumetzler (Niemcy 2011), 8 min.

Pod koniec dziewiętnastego wieku, dwóm naukowcom udało się wynaleźć maszynę, dzięki której można będzie w książki tchnąć nowe życie. Właśnie mają wypróbować ją pierwszy raz. Czy eksperyment się powiedzie?

Magiczny fortepian / Magic Piano, reż. Martin Clapp (UK, Polska 2011), 30 min.

Kukiełkowa animacja 3D, jest opowieścią o dwójce dzieciaków z Warszawy, które w stercie klamotów znajdują stary fortepian, który przemienia się w magiczny pojazd latający.

Pickels w tarapatach / Pickels in a Pickle, reż. Steffen Schaeffler (Niemcy 2011), 9 min.

Pickles bawi się przepustem wodnym na sadzawce. Niechcący otwiera go tak szeroko, że cała woda wylewa się ze zbiornika. Musi szybko sprawić, żeby woda wróciła na swoje miejsce.

Poznańskie Koziołki / Poznan Billygoats, reż. Jacek Adamczak, Janusz Gałązkowski (Polska 2009), 13 min.

Dawno, dawno temu, a może nie tak dawno... pewna poznańska Harbina, wraca z podróży i przywozi ze sobą, jako żywe maskotki, dwa koziołki.

Dar skarbnika / The Treasurer’s Gift, reż. Robert Turło (Polska 2009), 13 min.

Dawno, dawno temu, a może nie tak dawno... codziennie od świtu Górnik Maślok z synami, Francikiem i Ecikiem pracują w kopalni. Francik jednak najczęściej udaje tylko, że pracuje.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze