fbpx

35 lat kariery Toma Hanksa w 7 minut

35 lat kariery Toma Hanksa w 7 minut
mat.pras.Forrest Gump

Tom Hanks zaproszony do programu The Late Late Show with James Corden razem z gospodarzem zagrał 7-minutowy skecz podsumowujący 35 lat swojej kariery filmowej.

Aktorzy odtworzyli wspólnie 29 tytułów z udziałem Toma Hanksa. Znalazły się wśród nich m.in. oscarowe „Forest Gump” i „Filadelfia”, „Bezsenność w Seattle” i „Masz wiadomość”, w których James Corden zagrał jako Meg Ryan, nagrodzony Złotym Globem „Szeregowiec Ryan ” czy ostatni „Ratując pana Banksa”.

Tom Hanks zadebiutował na dużym ekranie w 1980 r. w thrillerze „On wie, że jesteś sam”. Pierwszą nominację do Oscara przyniosła mu rola w komedii „Duży”. Łącznie był nominowany aż 5 razy, a dwukrotnie otrzymał statuetkę za pierwszoplanową rolę męską („Filadelfia”, „Forest Gump”).

Najnowszy film z udziałem Hanksa, „Most szpiegów” („Bridge of Spies”) w reżyserii Stevena Spielberga będzie miał swoją premierę w październiku. Jest to historia szpiegowska z czasów zimnej wojny. Film był częściowo kręcony we Wrocławiu, który odgrywał rolę Berlina z lat 60.

  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze