1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura
  4. >
  5. Wystawa 8 kobiet

Wystawa 8 kobiet

(Fot. materiały prasowe)
Po kilku miesiącach odosobnienia, kiedy to zbiory muzeów i galerii mogliśmy podziwiać jedynie online, przed ekranem własnego komputera, pojawiają się pierwsze interesujące artystyczne wydarzenia w realu.

Wystawa ośmiu artystek w galerii @3one33 odbywa się na Starym Mieście przy ul. Brzozowej w Warszawie. Już samo miejsce jest niezwykłe – to dawna pracownia jednej z najważniejszych polskich artystek XX wieku, rzeźbiarki Aliny Szapocznikow. Równie wyjątkowe są bohaterki wystawy – osiem osobowości reprezentujących różne dziedziny sztuki – od rzeźby, przez malarstwo, rysunek, aż po fotografię i grafikę. Doborowe towarzystwo tworzą: Barbara Falender, Joanna Stańko, Kasia Januszko, Anna Bimer, Teresa Starzec, Joanna Świerczyńska, Hanna Pyrzyńska oraz Magda Wdowicz-Wierzbowska. Co ciekawe, ich prace nie będą prezentowane jak eksponaty do podziwiania z dystansu. Organizatorzy obiecują, że dzieł będzie można dotknąć, doświadczyć namacalnie, jak na pracownię przystało. Prace będzie można też kupić bezpośrednio od ich autorek. 10 procent ze sprzedaży zasili Fundację Serce Miasta, która opiekuje się bezdomnymi.  

Wernisaż odbędzie się 9 lipca od godziny 12.00 do 22.00 w Studio 3one33, wystawa czynna będzie 10–12 lipca w godzinach 12–18. 

 

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze