1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura
  4. >
  5. Jest już oficjalna strona internetowa filmu „Sponsoring”.

Jest już oficjalna strona internetowa filmu „Sponsoring”.

materiały prasowe
Małgośka Szumowska, autorka głośnych „33 scen z życia”, w swoim nowym filmie, wnikając w fascynujący i zaskakujący świat młodych call girls, ukazuje czego pragną kobiety i o czym marzą mężczyźni, a boją się powiedzieć…

Anna (Juliette Binoche), dziennikarka luksusowego magazynu dla kobiet, przygotowuje artykuł na temat sponsoringu. W trakcie pracy nad materiałem poznaje dwie  call girls – Charlotte (Anais Demoustier) oraz Alicję (Joanna Kulig). Dziewczyny wprowadzają ją w świat płatnej miłości, ku zaskoczeniu Anny – wyjątkowo pociągający i odkrywający przed nią oblicze jej własnego związku. Seks, pieniądze, mężczyźni i miłość już nigdy nie będą dla niej tym samym…

Więcej o filmie "Sponsoring" na jego oficjalnej stronie .
Światowa premiera „Sponsoringu” odbyła się podczas tegorocznego 36. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Toronto. Juliette Binoche oraz Małgorzata Szumowska zostały owacyjnie przyjęte na pokazie, który odbył się w ramach w jednej z trzech najważniejszych sekcji – "Special Presentations", obok najnowszych dzieł Alexandra Payne’a, Michaela Winterbottoma i Larsa von Triera.

Obraz zyskał nie tylko uznanie krytyków i widowni, która po brzegi wypełniła salę prestiżowego Princess of Wales Theatre, ale także został sprzedany do szerokiej dystrybucji w ponad 30 krajach na całym świecie. Obejrzą go między innymi widzowie z USA, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Brazylii, Wenezueli, Hongkongu i Korei Południowej.

Autorem zdjęć realizowanych w Paryżu i Kolonii jest Michał Englert. W obsadzie filmu - obok laureatki Oscara i Cezara Juliette Binoche – znaleźli się: Joanna Kulig, Andrzej Chyra, Krystyna Janda, Anais Demoustier oraz Louis-Do Le Lencquesaing.

Na kanale KINO ŚWIAT na Youtube można obejrzeć polski zwiastun filmu:

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze