1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura
  4. >
  5. Wejdź w nowy rok z Elbląską Orkiestrą Kameralną

Wejdź w nowy rok z Elbląską Orkiestrą Kameralną

(Fot. materiały partnera)
Trzy utwory. Dwoje solistów. To, co najlepsze w twórczości Wolfganga Amadeusza Mozarta. Jednym słowem – nowa płyta Elbląskiej Orkiestry Kameralnej. Wraz z Karoliną Nowotczyńską i Marcinem Zdunikiem elbląscy kameraliści nagrali unikatowy album, którym składają muzyczny hołd wiedeńskiemu klasykowi.

Elbląska Orkiestra Kameralna nagrała płytę w związku z przypadającą w 2021 roku 230. rocznicą śmierci wiedeńskiego mistrza.

Na płycie znalazła się m.in. „Symfonia koncertująca Es-dur KV 364”, która po raz pierwszy w historii została zarejestrowana w wersji na skrzypce, wiolonczelę (w oryginale brzmi altówka) i orkiestrę. Symfonia ta to jeden z najbardziej popularnych utworów Mozarta – często „goszcząca” w salach koncertowych, ale też na przykład obowiązkowy punkt programu Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. Henryka Wieniawskiego w Poznaniu.

W nowatorskiej wersji została opracowana przez Marcina Zdunika – czołowego polskiego wiolonczelistę i aranżera – dzięki któremu płyta zyskała unikalny charakter.

Na krążku zarejestrowano również inne utwory Mozarta: „Duo G-dur na skrzypce i altówkę (wiolonczelę) KV 423” i „Symfonię A-dur KV 201/186a”.

Nad całością czuwał maestro Marek Moś.

Płyta jest dostępna w sprzedaży w sklepach sieci EMPIK – stacjonarnie i na stronie Elbląskiej Orkiestry Kameralnej: https://eok.vectorsoft.pl/MSI/OrderProduct.aspx.

Sponsorzy Elbląskiej Orkiestry Kameralnej: Meble Wójcik, Metal Expert.

Partnerem Elbląskiej Orkiestry Kameralnej jest Stowarzyszenie Autorów ZAIKS.

Więcej informacji na stronie Elbląskiej Orkiestry Kameralnej: https://eok.elblag.eu/

  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze