1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura
  4. >
  5. Film „Granice miłości” – o wolności w relacjach bez tabu

Film „Granice miłości” – o wolności w relacjach bez tabu

Kadr z filmu „Granice miłości” (Fot. materiały prasowe)
Kadr z filmu „Granice miłości” (Fot. materiały prasowe)
Przełamująca tabu historia o związkach niemonogamicznych, intymności, szczerości i wolności w relacjach. Nagrodzony podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Karlowych Warach debiutancki film Tomasza Wińskiego można już oglądać na VOD. Zostanie także pokazany w czerwcu w ramach Konkursu Pełnometrażowych Debiutów Fabularnych 42. Koszalińskiego Festiwalu Debiutów Filmowych Młodzi i Film.

„Granice miłości” opowiadają historię pary Petra i Hany, która decyduje się na otwarcie swojego wieloletniego związku. Oboje szukają coraz silniejszych przeżyć z innymi partnerami, a intymne wyznania rejestrują na telefonie komórkowym. Początkowa euforia i przygody pełne adrenaliny zamieniają się w rollercoaster emocji i konkurs wzajemnego zadawania coraz mocniejszych ciosów. Film stawia istotne pytania dotyczące szczerości, komunikacji własnych potrzeb, wolności i otwartości w związkach.

– Nasz film zgłębia intymność pary, która za pomocą zwierzeń nakręcanych na wideo bada granice szczerości w otwartym związku. Ciekawi nas to, czego bohaterowie sobie nie mówią, co przemilczają, jakie tłumią w sobie emocje i kiedy w końcu pozwolą im się ujawnić. Sprawdzamy granice wzajemnej szczerości, ich sens, opowiadamy o tym, jak kruche są zaufanie i tłumione uczucia, o tym, co się stanie w partnerskim związku, jeżeli przez dłuższy czas udajemy, zagłuszając w sobie mocne, negatywne emocje. O tym, czy możemy i czy powinniśmy być wobec siebie całkowicie szczerzy – mówi reżyser Tomasz Wiński

Kadr z filmu „Granice miłości” (Fot. materiały prasowe) Kadr z filmu „Granice miłości” (Fot. materiały prasowe)

W rolach głównych występują: Hana Vagnerová, Matyáš Řezníček, Eliška Křenková. W pozostałych rolach między innymi: Martin Hofmann, Lenka Krobotová, Hynek Čermák, Antonie Formanová, Jiří Rendl i Johana Matoušková. Za scenariusz odpowiadają Kasha Jandáčková, Hana Vagnerová, Petra Hůlová i Tomasz Wiński. Film jest produkcją polsko-czeską.

Światowa premiera „Granic miłości” odbyła się podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Karlowych Warach, gdzie film Tomasza Wińskiego otrzymał prestiżową nagrodę międzynarodowego stowarzyszenia krytyków filmowych FIPRESCI.

Kadr z filmu „Granice miłości” (Fot. materiały prasowe) Kadr z filmu „Granice miłości” (Fot. materiały prasowe)
Kadr z filmu „Granice miłości” (Fot. materiały prasowe) Kadr z filmu „Granice miłości” (Fot. materiały prasowe)

Film „Granice miłości” można już oglądać online na platformach: Premiery Canal+, Polsat Box Go i Nowe Horyzonty VOD. Obraz zostanie także pokazany w czerwcu w ramach Konkursu Pełnometrażowych Debiutów Fabularnych 42. Koszalińskiego Festiwalu Debiutów Filmowych Młodzi i Film.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze