1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura

Nowy niezwykły zwiastun „Akademii Pana Kleksa” już w sieci

Kadr z filmu „Akademia Pana Kleksa” (Fot. materiały prasowe)
Kadr z filmu „Akademia Pana Kleksa” (Fot. materiały prasowe)
Premiera filmu „Akademia Pana Kleksa” z Tomaszem Kotem w roli głównej już tuż-tuż, bo 5 stycznia 2024 roku. W sieci właśnie pojawił się najnowszy zwiastun, który zabiera nas do niezwykle baśniowego i muzycznego świata.

Twórcy najnowszej „Akademii Pana Kleksa” dawkują nam przyjemność związaną z premierą jednej z najbardziej wyczekiwanych produkcji przyszłego roku. Najpierw poznaliśmy utwór „Jestem twoją bajką” w wykonaniu sanah, potem pojawił się pierwszy zwiastun filmu, a niedawno usłyszeliśmy czołówkę polskich artystów we współczesnej wersji legendarnego utworu „Witajcie w naszej bajce”. Wszystko utrzymane w estetyce baśniowości i magii.

Nie inaczej jest w przypadku najnowszego zwiastuna filmu, który właśnie pojawił się w sieci i który zabiera nas w magiczną podróż do świata wyobraźni i przygód, dając tym samym namiastkę tego, co już niebawem zobaczymy na wielkim ekranie.

Nowa „Akademia Pana Kleksa” będzie uwspółcześnioną wersją dobrze nam znanej bajki Jana Brzechwy. Treścią i formą przemówi do najmłodszych, ale spodoba się także starszym – zwłaszcza tym, którzy ze swojego dzieciństwa pamiętają kultową ekranizację sprzed czterdziestu lat z Piotrem Fronczewskim w roli głównej. Nowa produkcja nie będzie jednak całkowicie zgodna z pierwowzorem. Chłopca bowiem zastąpi dziewczynka – Ada Niezgódka, która trafia do tytułowej Akademii, żeby poznać świat bajek, wyobraźni i kreatywności. Oczywiście pomoże jej w tym wybitny – i nieco szalony – profesor Ambroży Kleks.

W roli profesora zobaczymy Tomasza Kota, z kolei w Adę Niezgódkę wcieli się Antonina Litwiniak. Na ekranie pojawi się także sam Piotr Fronczewski, który wykreuje postać tajemniczego Doktora. Reżyserem filmu jest Maciej Kawulski, a scenariusz do niego napisał Krzysztof Gureczny.

„Akademia Pana Kleksa” trafi do kin 5 stycznia 2024 roku, jednak seanse przedpremierowe rozpoczną się już 25 grudnia 2023. Jeśli jednak nie możecie doczekać się filmu, do księgarni trafiła dziś książka „Kleks. Nowy początek”, stworzona na podstawie tejże produkcji. Autorami są: Agnieszka Kruk i Krzysztof Gureczny.

Źródło: materiały prasowe Next Film

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze