1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura
  4. >
  5. Finał „Skazanej” już niebawem. Czwarty sezon zadebiutuje na platformie Max

Finał „Skazanej” już niebawem. Czwarty sezon zadebiutuje na platformie Max

Kadr z serialu „Skazana” (Fot. materiały prasowe)
Kadr z serialu „Skazana” (Fot. materiały prasowe)
„Skazana” powraca z wielkim finałem! Czwarty, czyli ostatni, sezon serialu zadebiutuje już w czerwcu na nowej platformie streamingowej: Max. Co wiemy o szczegółach?

Serial kryminalny „Skazana” zadebiutował latem 2021 roku na platformie Player i od razu przypadł do gustu widzom. Historia zainspirowana książką Ewy Ornackiej „Skazane na potępienie” opowiada o sędzi Alicji Mazur, która… zostaje oskarżona o zabójstwo. I to takie, którego nie popełniła. Kobieta, znana ze swojej surowości wobec przestępców, trafia do więzienia, gdzie będzie musiała przetrwać wśród kobiet, na które wcześniej wydała wyrok. Szybko przekona się, że cela to miejsce, które zmienia każdego. Żeby przetrwać, będzie musiała przyjąć obowiązujące zasady gry. A to wszystko przy jednoczesnym dociekaniu prawdy i opracowywaniu zemsty na tych, którzy ją wrobili.

Trzymająca w napięciu historia obfitująca w liczne zwroty akcji kontynuowana jest w drugim i trzecim sezonie, teraz zaś doczeka się finału. Nie będziemy zdradzać za wiele szczegółów z poprzedniej części, jeśli seans serialu jeszcze przed wami, uchylimy jednak rąbka tajemnicy na temat tego, co czeka nas w finałowym sezonie, który będzie liczył cztery odcinki.

Spis treści:

  1. „Skazana” – o czym będzie czwarty sezon?
  2. „Skazana” – obsada i twórcy
  3. „Skazana” – gdzie obejrzeć czwarty sezon? Data premiery

Czytaj także: Co, jeśli nie Coben? Te seriale kryminalne też powstały na podstawie książek

„Skazana” – o czym będzie czwarty sezon?

Jak zakończy się historia osadzonej w zakładzie karnym w Zabrzu Alicji Mazur? Jaką rolę odegra Kraszecki i co z Hanką, która ukrywa się za granicą? Czy sprawiedliwości stanie się zadość? W finałowym sezonie produkcji z pewnością nie zabraknie zaskoczeń i zwrotów akcji!

Twórcy zdradzili, czego możemy spodziewać się w finałowej serii: „Trwa śledztwo w sprawie Hepnera. Prokurator Sobecki i komisarz „Mario” Piotrowski są początkowo bezradni. Solidarność Pati i Kosy z Alicją uniemożliwia skazanie winnej. Śledczy postanawiają zmienić taktykę i przenoszą dziewczyny z aresztu śledczego z powrotem do jednej celi w Zabrzu.

Zamknięta na więziennym oddziale psychiatrycznym Dorota Wójcik kontaktuje się z Kraszeckim. Chce, by napisał jej biografię, przy okazji wspomina Alicję. Do Maria zgłasza się Wiki. Zdecydowała się zeznawać. Mario dowiaduje się, że Pati wróciła za kraty niesłusznie. Postanawia to wykorzystać, żeby doprowadzić do skazania Alicji”.

„Skazana” – obsada i twórcy

Powrót „Skazanej” to oczywiście powrót Agaty Kuleszy, która po raz czwarty wcieli się w Alicję Mazur. W finałowej serii na małym ekranie towarzyszyć jej będą m.in.: Aleksandra Adamska, Leszek Lichota, Marta Malikowska, Gabriela Muskała oraz Tomasz Schuchardt.

Główną scenarzystką jest Karolina Szymczyk-Majchrzak, z którą współpracują Ewa Popiołek i Hanna Węsierska. Za reżyserię odpowiada Bartosz Konopka, za zdjęcia zaś Mikołaj Łebkowski PSC. Kierownikiem produkcji jest Przemysław Malec, a producentem Tomasz Blachnicki.

„Skazana” – gdzie obejrzeć czwarty sezon? Data premiery

Do tej pory serial mogliśmy oglądać jedynie na platformie „Player”, teraz jednak nastąpi pewna zmiana – czwarty sezon zadebiutuje bowiem na nowej platformie streamingowej: Max, która zastąpi HBO Max. Na platformę trafią wszystkie dotychczasowe odcinki, a co za tym idzie – dostęp do produkcji będą mieli użytkownicy nie tylko w Polsce.

Pierwszy odcinek czwartego sezonu „Skazanej” będzie miał swoją premierę w dniu startu platformy Max, czyli 11 czerwca. Drugi będzie można obejrzeć już w piątek 14 czerwca, trzeci 21 czerwca, a czwarty 28 czerwca.

Obecnie zaś trwają prace nad ponad 15 produkcjami lokalnymi, które mają zostać pokazane na platformie Max w ciągu najbliższych dwóch lat.

Czytaj także: Lena Góra jako agentka polskiego wywiadu w nowym serialu szpiegowskim. O czym opowie „Przesmyk”?

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze