1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura
  4. >
  5. Tom Cruise i Katie Holmes: rozwód w Hollywood

Tom Cruise i Katie Holmes: rozwód w Hollywood

Najdziwniejsza para w Hollywood postanowiła się rozstać. Katie Holmes złożyła właśnie papiery rozwodowe.

To było najbardziej tajemnicze małżeństwo Hollywood. Ona: młoda, piękna, wciąż na początku swojej kariery aktorskiej, choć już uznana; on: jeden z najbogatszych aktorów Hollywood, u szczytu kariery. Ona wzdychała do niego jako nastolatka (różnica wieku między nimi wynosi 17 lat), on po rozstaniu z Nicole Kidman i licznych romansach, m.in., z  Penelope Cruz, postanowił się ponownie ustatkować. Ale tej miłości nikt się nie spodziewał.

Katie Holmes, zwana ulubienicą Hollywood (Hollywood's sweetheart) z szanowanej, katolickiej rodziny, pojawiła się u boku Cruise'a nagle ale znamiennie. Ich kolejne randki obfotografowane były przez paparazzi, on jej się szybko oświadczył na szczycie wieży Eiffla, a potem ze szczęścia skakał na kanapie w programie Oprah Winfrey. Ona się słodko uśmiechała, mówiła, że nigdy nie była tak szczęśliwa, tym bardziej, że już nosiła w łonie ich wspólne dziecko.

Po narodzinach odbył się ślub i wszystko wydawało się jak należy. Tylko para coraz rzadziej widywana była razem, chyba że podczas oficjalnych uroczystości, a Katie najczęściej widywana była z małą Suri. I nagle gruchnęło.

Czy ktoś się tego spodziewał? Chyba wszyscy, choć mało kto wierzył, że to się Katie Holmes uda. Bo składając papiery rozwodowe, odchodzi ona nie tylko od Toma ale przede wszystkim od sekty, do której jej mąż, jak i spory procent majętnych aktorów należy - od scjentologów.

Fakt przynależności Cruise'a do sekty scjentologicznej od początku nie podobał się rodzicom Katie. I choć głośno o tym nie mówili, to nie znajdziemy wielu wspólnych zdjęć Toma z teściami. Samej Katie z rodzicami też nie, bo Tom skutecznie odciął wybrankę od rodziny, a dy już do wspólnych kontaktów dochodziło, to Holmes towarzyszyła zawsze "opiekunka" oddelegowana przez scjentologów.

Kontrowersje wokół związku tej pary krążyły od samego początku. Pomijając fakt, że Katie pojawiła się nagle i od razu była przedstawiana jako narzeczona. Że "momentalnie" zaszła w ciążę, co do której długo spekulowano, że ojcem dziecka jest były chłopak Katie. Pikanterii dodała reakcja Nicole Kidman na wieść o ciąży Holmes - para przecież miała dwójkę adoptowanych dzieci a Kidman zaszła w ciążę dopiero ze swoim obecnym partnerem.

Spekulacje co prawdziwości związku trwały aż do momentu złożenia przez Katie pozwu. Co chwila w Hollywood pojawiały się plotki, że ten związek to kontrakt, a Katie ma dostać 3 miliony dolarów za każdy rok bycia z Tomem - co ciekawe, tyle właśnie dostanie teraz, w sumie 15 mln. Że Tom ma pomóc jej w karierze - stało się na odwrót, Katie prawie nigdzie nie występuje, bo każda jej decyzja zawodowa była konsultowana przez scjentologów, zwykle na jej niekorzyść. Tymczasem media przez tych pięć lat pokazywały małżonkę Toma albo smutną, albo przygnębioną, albo wychudzoną i bardzo szybko ludzie przestali wierzyć w ich deklaracje o miłości. Powstał nawet ruch "Free Katie" (Uwolnić Katie), złożony z jej fanów, przekonanych, że Katie jest niewolnicą Toma i scjentologów.

Podobno Katie od roku przygotowywała się do tego kroku. Tom jest "zrozpaczony" - jak twierdzi jego rzecznik - i tego nie komentuje. Katie dostanie swoje 15 mln dolarów. Chce też mieć Suri na wyłączność - widzi co się stało z adoptowanymi dziećmi Cruisa z małżeństwa z Nicole - ta nie widuje ich w ogóle, a sekta pochłonęła je totalnie. Czy batalia Katie o Suri się uda? Trzymamy kciuki.

[iframe src="http://www.youtube.com/embed/Sxy8aNNvVZQ" frameborder="0" allowfullscreen" width="100%" height="315-->

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze