1. Zwierciadlo.pl
 2. >
 3. Kultura
 4. >
 5. Wielka Parada Smerfów w polskich miastach

Wielka Parada Smerfów w polskich miastach

W związku z premierą filmu "Smerfy" (19 sierpnia) rozpoczyna się cykl letnich imprez filmowych. Cykl ten odbywać się będzie przez trzy kolejne tygodnie, w siedmiu miastach Polski. Przybierze postać barwnej i widowiskowej parady pod hasłem "Smerfy w Polsce".

Parada była już organizowana w innych miastach na świecie. Między innymi w Nowym Jorku, w Chicago, w Madrycie. Teraz czas na Warszawę, Kraków, Łódź, Katowice, Wrocław, Poznań i Trójmiasto.


Parada Smerfów odbędzie się:

 • w Warszawie - 30 lipca (sobota). Wyruszy ze Skweru Twardowskiego (skrzyżowanie Krakowskiego Przedmieścia z ul. Królewską) o godz. 12.00. Przejdzie Krakowskim Przedmieściem do Placu Zamkowego.

 

 • w Krakowie - 31 lipca (niedziela). Wyruszy spod Wawelu na wysokości ul. Bernardyńskiej o godz. 14.00, przejdzie Bulwarem Czerwieńskim w stronę budynku Centrum Obsługi Ruchu Turystycznego (ul. Powiśle).

 

 • w Łodzi - 4 sierpnia (czwartek) w Manufakturze o godz. 15.00.

 

 • w Katowicach - 5 sierpnia (piątek). Wyruszy z placu przed Teatrem Śląskim o godz. 16.00. Następnie, aleją Korfantego przejdzie w stronę Spodka.

 

 • we Wrocławiu - 6 sierpnia (sobota) Wyruszy z pod Hali Ludowej o godz. 12.00. Przejdzie w stronę Pasażu Grunwaldzkiego.

 

 • w Poznaniu - 7 sierpnia (niedziela). Wyruszy z pl. Wolności o godz. 11.30. Przejdzie na Stary Rynek, następnie ul. Półwiejską dojdzie do Starego Browaru

 

 • w Trójmieście - 14 sierpnia (niedziela).


Parady w każdym mieście potrwają kilka godzin.

Ideą parady jest zaktywizowanie do wspólnej, letniej zabawy całych rodzin, tzn. zarówno dzieci, jak i rodziców, którzy na pewno nie będą nudzić się w tym czasie. Zabawa połączona będzie np. z nauką tańca Smerfów. W otoczeniu tych sympatycznych, niebieskich stworzeń każdy z uczestników będzie mógł przenieść się w niezwykle bajkowy, przyjazny świat Peyo.

Parada rozpocznie się od powitania i zachęcenia do zabawy zgromadzonych uczestników. Następnie, przy dźwiękach smerfowej muzyki, przejdzie przez wyznaczone ulice. Paradę otwierać będzie ośmiu tancerzy, którzy będą aktywnie zachęcać do dołączenia do wydarzenia. Za nimi jechać będzie, specjalnie stworzona na tę okoliczność, platforma, na której oprócz animatora zagrzewającego do zabawy będą 3 postacie Smerfów. Platforma ma prawie 3 metry szerokości i 7 metrów długości. W ruch wprawi ją osobliwe, stylizowane na nowojorską taksówkę auto. Jest to bezpośrednie nawiązanie do filmu, którego akcja toczy się właśnie w tym mieście.

Paradę zamykać będzie wyjątkowa atrakcja. Będą to 3 balony helowe w postaci Papy Smerfa, Smerfetki i Smerfusia (długość 8 m, wysokość 3,6 m, szerokość przy rozłożonych rękach 5,8 m). Będą one szybować kilka metrów nad ziemią. Wysokość na jaką będą się wznosić zależna będzie od możliwości danego miejsca. Podczas trwania parady hostessy rozdawać będą upominki w postaci gazet filmowych. W wydawnictwie tym obdarowani znajdą ciekawe gry i zabawy przeznaczone zarówno dla dzieci, jak i dla starszych uczestników. Ostatnim elementem parady, która powinna trwać ok. 3 godziny, będą m.in. konkursy, zabawy oraz nauka tańca Smerfów. Nie zabraknie też czasu na robienie zdjęć w towarzystwie głównych bohaterów filmu.

Wydarzenie organizowane jest przez dystrybutora filmu UIP i AIM Media. Impreza nie ma charakteru stricte komercyjnego i uczestnictwo w niej będzie całkowicie bezpłatne.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
 • Polecane
 • Popularne
 • Najnowsze