1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura
  4. >
  5. Alicja Bachleda-Curuś na zdjęciach z filmu "Bitwia pod Wiedniem"

Alicja Bachleda-Curuś na zdjęciach z filmu "Bitwia pod Wiedniem"

Polska aktorka wcieliła się w księżną Eleonorę Lotaryńską w filmie będącym koprodukcją włosko-turecko-polską zatytułowanej "Bitwa pod Wiedniem". Poniżej prezentujemy zdjęcia z produkcji.

W obsadzie filmu, oprócz Alicji Bachledy-Curuś znalazło się więcej polskich wykonawców. W króla króla Polski Jana III Sobieskiego wcielił się Jerzy Skolimowski, Piotr Adamczyk zagrał Leopolda I Habsburga, Andrzej Seweryn wystapił jako Jan Andrzej Morsztyn, Wojciech Mecwaldowski wcieli się w Jerzego Franciszka Kulczyckiego, Borys Szyc będzie Hetmanem wielkim koronnym Mikołajem Adamem Sieniawskim, a Daniel Olbrychski zagra Generała artylerii koronnej Marcina Kazimierza Kątskiego.

Powstająca właśnie "Bitwa pod Wiedniem" to: budżet w wysokości 50 mln zł, ponad 100 znakomitych aktorów, 10 tys. statystów, 3 tys. koni i 13 tygodni zdjęć w kilku krajach Europy, także w Polsce.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

"Bitwa pod Wiedniem" to opowieść o jednej z najważniejszych bitew w historii świata, której wynik zadecydował o losach Europy.

Latem 1683 roku trzysta tysięcy wojowników Imperium Osmańskiego pod wodzą Wielkiego Wezyra Kary Mustafy rozpoczyna oblężenie Wiednia. Los miasta staje się coraz bardziej niepewny. Jego upadek otworzy Wielkiemu Wezyrowi drogę do zwycięstwa nad Chrześcijańską Europą. Po wielu tygodniach oblężenia dochodzi do decydującej bitwy. Szale zwycięstwa przechylają się wielokrotnie. W chwili, gdy wszystko zapowiada bliski tryumf Wielkiego Wezyra, do boju włączają się wojska pod wodzą polskiego króla Jana III Sobieskiego w morderczej walce rozstrzygając wynik starcia.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze