1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura

Drew Barrymore o nierównym traktowaniu w Hollywood

Drew Barrymore w wywiadzie dla "US Weekly" powiedziała, że kobiety w Holywood mają zdecydowanie gorszą sytuację niż mężczyźni.

Aktorka, która z planem filmowym nie rozstaje się jeszcze zanim nauczyła się chodzić w ciągu ostatnich dwóch lat wyszła za mąż i urodziła dziecko. W wywiadzie dla "US Weekly" przyznała, że kobietom trudno jest pogodzić obowiązki zawodowe z rodzinnymi. Kobieta musi wybierać: albo w pełni uczestniczyć w wychowywaniu swoich dzieci i stracić kilka lat w swojej karierze, a może i na trwałe - miejsce na rynku pracy; albo pilnuje kariery, ryzykując, że straci kontakt z własnymi dziećmi, nie zobaczy jak dorastają. Barrymore zwróciła uwagę też, na regularnie rozpadające się w Hollywood związki, mówiąc, że na planie filmowym pracuje się dzień i noc, nie ma wolnych weekendów, zatem nie ma czasu na związek.

Jej wypowiedź skrytykowały przede wszystkim amerykańskie feministki, które od lat hołdują hasłom, że kobieta nie musi wybierać i że może pogodzić pracę z życiem rodzinnym.

Barrymore jest aktorką, producentą i reżyserką, na brak zajęć - zwłaszcza filmowych - nigdy nie narzekała. Po wielu nieudanych związkach, udało jej się związać na stałe z Willem Kopelmanem, któremu w zeszłym roku urodziła córkę, Oliwię. To jej pierwsze dziecko.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze