1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura

Gabinet

Macierzyństwo niewątpliwie jest ważnym i wspaniałym wydarzeniem w życiu każdej kobiety. Pytanie jednak, czy nie warto czasem wspomnieć o tej drugiej, mniej pozytywnej stronie bycia matką? Taką próbę podejmują twórcy spektaklu „Gabinet”.

Początek jak z kawału „Przychodzi baba do lekarza…”. On – spokojny, zdziwaczały pedant z licznymi natręctwami, ona – znerwicowana, przemęczona i sfrustrowana matka, żona i opiekunka domowego ogniska, z zawodu malarka. Oboje, przez przypadek, zamknięci na noc w lekarskim gabinecie.

Sytuacja mało prawdopodobna, ale dająca możliwość zderzenia się dwóm zupełnie różnym osobowościom, a przy tym doskonale obrazująca niezdrowe schematy, którym ulegamy.

Dwójka aktorów, Paulina Holtz i Rafał Kosecki, w przystępny, jasny sposób przenosi na scenę współczesne problemy, związane z macierzyństwem i partnerstwem.

W tej wartkiej sztuce przez ponad godzinę może się przeglądać niejedna kobieta-matka. Natalia Fijewska-Zdanowska, młoda autorka i reżyserka, zawarła tutaj wiele własnych emocji i doświadczeń, tworząc prawdziwy obraz często powtarzających się sytuacji, z życia wziętych.

Sztuka stanowi dobry punkt wyjścia do dyskusji: czy rzeczywiście macierzyństwo jest samą radością? I czy każda kobieta gotowa jest na wszystkie wyrzeczenia, związane z pełnieniem tej zupełnie nowej roli? Może najważniejszy jest jednak wybór odpowiedniego partnera, świadomego rodzicielskich obowiązków?

„Gabinet”, Natalia Fijewska-Zdanowska; reżyseria: Natalia Fijewska-Zdanowska; występują: Paulina Holtz, Rafał Kosecki. Teatr Ochoty

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze