fbpx

Dziś rusza przegląd filmów dokumentalnych „Włochy w zwierciadle”

Dziś rusza przegląd filmów dokumentalnych "Włochy w zwierciadle"
mat. prasowe

Włoski Instytut Kultury w Warszawie, Festiwal Filmowy w Pesaro, oraz Kino.Lab zapraszają na przegląd współczesnych włoskich filmów dokumentalnych „Włochy w zwierciadle”.

Program przeglądu, który zaczyna się dziś i trwa do 2 grudnia, prezentuje najciekawsze włoskie filmy dokumentalne z ostatnich lat, które poruszają istotne problemy współczesnych Włoch, z ich politycznymi i społecznymi bolączkami. Filmy te wyróżniają się zarówno aktualną problematyką, jak też ciekawą formą i nowatorskim podejściem do podejmowanych tematów. Klęski żywiołowe jako katalizator ruchów społecznych, mroczne korzenie Czerwonych Brygad, problemy emigrantów we włoskich metropoliach, czy biednych, rolniczych regionów włoskiej prowincji – to niektóre z poruszanych zagadnień. Tytuły zostały wybrane z puli 25 filmów dokumentalnych pokazywanych w sekcji dokumentalnej Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Pesaro.

W przeglądzie wezmą udział zaproszeni goście: Pietro Marcello ( reżyser filmu „Linia Fortuny”), Gianfranco Pannone (reżyser filmu “Czerwony wschód słońca”), Paolo Pisanelli (reżyser filmu „Ju, Tarramutu”), Giovanni Spagnoletti (dyrektor artystyczny festiwalu w Pesaro) oraz Pedro Armocida (dyrektor zarządzający festiwalu w Pesaro).

Szczegółowy program przeglądu znaleźć można TUTAJ

  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze