fbpx

„Venus in Fur” Polańskiego powalczy o Palmę w Cannes

Materiały prasowe / "Waxtaan", Jant-Bi

Najnowszy film – komedia erotyczna – Romana Polańskiego, pt. „Venus in Fur”, powalczy o Złotą Palmę na 66. festiwalu filmowym w Cannes.
Film opowiada o reżyserze zniewolonym przez pożądanie. Szuka on aktorki do odegrania roli kobiety, która zawiera umowę z mężczyzną – na jej podstawie ma uczynić z niego swojego seksualnego niewolnika. Żadna z aktorek, które przyszły na casting, nie odpowiada reżyserowi. W końcu do teatru przychodzi Vanda – ta okazuje się być wulkanem erotycznym.

Podczas przesłuchania nieprzygotowana i bezczelna Vanda przeistacza się w świetnie przygotowaną, idealnie pasującą do roli aktorkę, której podobieństwo do odgrywanej postaci jest wręcz zastanawiające. Powoli Vanda staje się obsesją reżysera a układ sił zaczyna się odwracać.

W roli rozerotyzowanej Vandy występuje Emmanuelle Seigner, prywatnie żona Romana Polańskiego, która zagrała m.in. w „Dziewiątych wrotach”, „Motyl i skafander”, „Frantic” czy „Gorzkich godach”.

„Venus in Fur” jest adaptacją sztuki Davida Ivesa, a ta z kolei inspirowana była nowelą Leopolda von Sacher-Masocha pod tym samym tytułem.

Za zdjęcia do filmu odpowiedzialny jest Paweł Edelman, który towarzyszył reżyserowi w tworzeniu takich filmów, jak „Autor widmo”, „Rzeź” czy „Pianista”.