fbpx

Audiobooki dla dzieci. Edyta Jungowska czyta Astrid Lindgren

Audiobooki dla dzieci. Edyta Jungowska czyta Astrid Lindgren

Wydawnictwo Jung-Off-Ska od 2010 roku propaguje twórczość Astrid Lindgren w formie książek do słuchania. Jako pierwsza ukazała się „Pippi Pończoszanka”. Ambicją inicjatorki przedsięwzięcia, aktorki Edyty Jungowskiej jest wydanie wszystkich najważniejszych dzieł szwedzkiej pisarki. Do młodych słuchaczy trafia właśnie kolejny audiobook: „Dlaczego kąpiesz się w spodniach, wujku?”.
„Dlaczego kąpiesz się w spodniach, wujku” (znane również pod tytułem „My na wyspie Saltkråkan”) to przygody szalonej rodzinki ze Sztokholmu, które zachwycą i dużych, i małych. Bohaterowie opowieści to: Melker – prawie pięćdziesięcioletni nieco rozkojarzony powieściopisarz samotnie wychowujący czwórkę dzieci; jego starsza córka, Malin; dwu nastoletnich urwisów – Johan i Niklas, pakujących się w tarapaty, i sześcioletni nadwrażliwy Pelle, gotów wziąć w obronę najbardziej jadowitą osę.

Rodzinka ląduje na wyspie w mocno nadgryzionym zębem czasu domu zwanym Zagrodą Stolarza, której jedną z atrakcji są dziury w dachu i kąpiąca z sufitu woda. Poznaje oczywiści rodowitych wyspiarzy, m.in. wścibską Tjorven i jej ogromnego psa Bosmana, dwie chłopaczary: Teddy i Freddy oraz szczerbatą Stinę zmyślającą bajki. Jeśli dodamy do tego całą masę zwierząt z foką, Bernardynem i królikiem ma czele – to mamy już cała menażerię i zapowiedź przygód na Saltkråkan, wyspie, którą zrodziła wyobraźnia Astrid Lindgren. Pisarka nazwała to miejsce na pamiątkę łodzi, którą kiedyś miała jej rodzina, a w opisie atmosfery najprawdopodobniej inspirowała się wyspą Norröra.

Zapraszamy na literackie wakacje w tajemniczym domu, w okolicy pełnej zwierząt i magicznych zakątków!

„Dlaczego kąpiesz się w spodniach, wujku?”, Wydawnictwo Jung-off-ska, 2014

  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze