fbpx

Filmy dla dwojga – wybieramy najlepsze filmy na wieczór we dwoje

Filmy dla dwojga - wybieramy najlepsze filmy na wieczór we dwoje
Kadr z filmu "Słodki listopad" (Fot. NG Collection/Forum)

Wspólne oglądanie filmów to jedna z najciekawszych form rozrywki dla par. W naszym zestawieniu filmów idealnych na wieczór we dwoje znajdziecie lekkie obyczajówki, zmysłowe komedie romantyczne i wzruszające dramaty. Zapraszamy na seans!

„Amelia”

„Amelia” ze zmysłową Audrey Tatuou w roli głównej to jedna z najpopularniejszych francuskich produkcji z początku XXI wieku. Film łączy w sobie elementy komedii obyczajowej i malowniczej baśni – to właśnie dlatego opowieść o niezwykłej Amelii pokochał cały świat. Fabuła wydaje się banalna – żyjąca w Paryżu samotna dziewczyna postanawia uszczęśliwiać ludzi. Gwarantujemy jednak niezapomniane doznania – od śmiechu do łez. A wszystko to okraszone fenomenalną ścieżką dźwiękową w wykonaniu Yanna Tiersena.

Filmy dla dwojga - wybieramy najlepsze filmy na wieczór we dwoje
Kadr z filmu „Amelia” (Fot. Miramax Films/Entertainment Pictures/Forum)

„A Ghost Story”

Rooney Mara i Casey Affleck w poruszającej historii o intymności, samotności i przeżywaniu żałoby. Nie dajcie się jednak zwieść pozorom – „A Ghost Story” to nie jest typowa historia o duchach. Niedawno zmarły mężczyzna powraca do swojego domu pod postacią ducha, aby nawiązać kontakt z pogrążoną w żałobie żoną. Jest zagubiony i nie potrafi przepracować swojej śmierci. Kobieta nie wie, że jej codzienne życie jest podglądane przez ukochanego.

Filmy dla dwojga - wybieramy najlepsze filmy na wieczór we dwoje
Kadr z filmu „A Ghost Story” (Fot. BEW Photo)

„Słodki listopad”

Czy uczucia można podporządkować swoim planom? „Słodki listopad” stara się odpowiedzieć na to pytanie. 30 dni – na tyle czasu (lub mniej) atrakcyjna Sara wiąże się z mężczyznami. I choć partnerów zmienia jak rękawiczki, każdego stara się uczynić lepszym człowiekiem. Co się stanie, gdy w jej życiu pojawi się Nelson, pracoholik nieangażujący się w poważne związki? Możecie sprawdzić to sami, sięgając po „Słodki listopad” z Charlize Theron i Keanu Reevesem w rolach głównych. Film dostępny jest na platfomie Netflix.

Filmy dla dwojga - wybieramy najlepsze filmy na wieczór we dwoje
Kadr z filmu „Słodki listopad” (Fot. NG Collection/Forum)

„Tamte dni, tamte noce”

Głośny melodamat Luki Guadagnino, specjalisty od sensualnego kina, to nostalgiczna opowieść o pierwszej miłości i gorzka refleksja na temat ludzkiej natury. Mamy lato 1983 roku. 17-letni Elio spędza rodzinne wakacje w północnych Włoszech. Pewnego dnia w jego życiu pojawia się Oliver, młody amerykański stypendysta. W porażająco pięknych krajobrazach spalonej słońcem Italii mężczyźni odkrywają odurzającą siłę wzajemnego przyciągania. W rolach głównych rewelacyjny duet Timothée Chalamet i Armie Hammer.

Filmy dla dwojga - wybieramy najlepsze filmy na wieczór we dwoje
Kadr z filmu „Tamte dni, tamte noce” (Fot. BEW Photo)

„Ona”

Melancholia, samotność i głód bliskości w pigułce. „Ona” to obraz, który niejednokrotnie gościł w naszych filmowych zestawieniach. Samotny pisarz zapoznaje się z nowo zakupionym systemem operacyjnym, który ma zaspokoić wszystkie jego potrzeby. Wkrótce zaczyna rozwijać się między nimi romans. Ta futurystyczna historia miłosna daje do myślenia i pokazuje, jak ogromny wpływ ma na nas nowoczesna technologia. Wzruszająca fabuła, nastrojowa ścieżka dźwiękowa i fenomenalny Joaquin Phoenix w roli głównej. Czego chcieć więcej?

Filmy dla dwojga - wybieramy najlepsze filmy na wieczór we dwoje
Kadr z filmu „Ona” (Fot. BEW Photo)

„Notting Hill”

Na liście klasyków w kategorii „filmy dla dwojga” od lat wysokie miejsce zajmuje „Notting Hill”, czyli baśń o Kopciuszku w nowoczesnym wydaniu. Życie rozwiedzionego londyńskiego księgarza Williama staje na głowie, gdy do jego sklepiku zagląda uwielbiana przez wszystkich hollywoodzka aktorka, Anna Scott. W rolach głównych urocza Julia Roberts i zabójczo przystojny Hugh Grant. To przezabawny i niezwykle ujmujący film, który sprawi, że na waszych twarzach z pewnością zagości uśmiech.

Filmy dla dwojga - wybieramy najlepsze filmy na wieczór we dwoje
Kadr z filmu „Notting Hill” (Fot. BEW Photo)

„Czas na miłość”

„Czas na miłość” to film bez wielkich porywów i niespodziewanych zwrotów akcji, a mimo to zachwyca swoją prostotą i zmusza do refleksji. Pewnego dnia Tim Lake odkrywa, że może przenosić się w czasie. Postanawia więc uczynić świat lepszym, szukając prawdziwej miłości. Twórcom takich hitów jak „Cztery wesela i pogrzeb” oraz „To właśnie miłość” udało się stworzyć niezwykle ciepłą i budującą historię, która poprawia nastrój, stawia na nogi i na długo pozostaje w pamięci. W rolach głównych znakomity Domhnall Gleeson i pełna wdzięku Rachel McAdams.

Filmy dla dwojga - wybieramy najlepsze filmy na wieczór we dwoje
Kadr z filmu „Czas na miłość” (Fot. BEW Photo)
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze