fbpx

Wystawa Street Foto – Co Warszawiacy noszą

Wystawa Street Foto - Co warszawiacy noszą
Please Add Photos <br> to your Gallery
Zobacz galerię Zdjęć
ZPAF


Wystawa „Street Foto- co warszawiacy noszą” wieńczy i podsumowuje trzymiesięczne warsztaty fotograficzne zorganizowane przez Okręg Warszawski ZPAF.

Wykładowcy warsztatów wśród których znaleźli się Stanisław Fitak, Jagna Olejnikowska i Andrzej Zygmuntowicz starali się przekazać słuchaczom najistotniejszą wiedzę, przygotować ich praktycznie i teoretycznie do fotografowania w świadomy i przemyślany sposób. Efekty wspólnej pracy zobaczyć będzie można na wystawie podsumowującej – prezentującej wybrany w drodze konkursu zestaw najciekawszych prac powstałych podczas realizacji projektu. W Starej Galerii ZPAF można będzie obejrzeć 65 najlepszych fotografii młodych twórców.

Autorzy wystawy na fotografiach budują portret Warszawy i jej mieszkańców, przedstawiają codzienność zwykłych ludzi, ukazują ulicę w kontekście wielopłaszczyznowym – prezentują różną interpretację zadanego tematu „co warszawiacy noszą”. Cześć autorów skupiła się na modzie podglądając styl warszawiaków, zwracając uwagę na formę, kolor, faktury. Inni patrzyli na dłonie, twarze czy mowę ciała napotkanych – przekazując tym samym ich (i swoje) emocje, zatrzymując w kadrze stopklatki z życia bohaterów pędzącego miasta. Wszyscy przemierzając ulice Warszawy starali się – pozostając niewidzialnymi – chwytać dla danej chwili najważniejszy, najciekawszy moment. Zapisać unikatową scenę z codziennego życia, jedną z form rzeczywistości, która bez fotografii umknie bez śladu w nurcie przemijania.

Wystawa „Street Foto – Co Warszawiacy noszą”
Stara Galeria ZPAF, Pl. Zamkowy 8, Warszawa
Wernisaż wystawy 17 grudnia 2012, godzina 18.00