fbpx

#WeAreOne – największe festiwale filmowe z całego świata we wspólnym projekcie

We Are One

Największe i najbardziej prestiżowe festiwale filmowe z całego świata łączą siły i organizują globalne święto kina. Wydarzenie We Are One: A Global Film Festiwal odbędzie się online i będzie całkowicie darmowe. Szykuje się prawdziwa uczta dla kinomanów!

Pandemia COVID-19 bezlitośnie uderzyła w całą branżę kulturalno-rozrywkową. Według prognoz Światowej Organizacji Zdrowia imprezy masowe powrócą dopiero jesienią 2021 roku. Nic więc dziwnego, że większość wydarzeń przenosi się do sieci. Po niebywałym sukcesie wirtualnego koncertu One World: Together At Home, przyszła pora na wydarzenie dla wszystkich miłośników kina.

We Are One: A Global Film Festival to wyjątkowe wydarzenie, które we współpracy z serwisem YouTube oraz agencją Tribeca Enterprises powołują do życia organizatorzy najważniejszych festiwali filmowych na świecie. Chęć udziału w imprezie wyraziły już Berlinale, Sundance, Tribeca, BFI, a także festiwale z Karowych War, Locarno, Nowego Jorku, San Sebastian, Toronto oraz – co wywołało największe zaskoczenie – Cannes i Wenecji (ich dyrektorzy jeszcze kilka dni temu zapewniali, że nie mają zamiaru przenosić swoich imprez do Internetu).

Program wydarzenia nie jest jeszcze znany, ale ma pojawić się w najbliższych tygodniach. Wiadomo jednak, że obejmować będzie pokazy filmów fabularnych, dokumentalnych i krótkometrażowych oraz panele dyskusyjne. Produkcje będzie można oglądać całkowicie za darmo i bez żadnych reklam. W trakcie wydarzenia będzie można również wesprzeć Światową Organizację Zdrowia, wpłacając darowiznę na walkę z COVID-19.

We Are One: A Global Film Festiwal dostępny będzie bezpłatnie w serwisie YouTube w dniach 29 maja – 7 czerwca.