1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Styl Życia
  4. >
  5. Portret astrologiczny – urodzeni w sobotę

Portret astrologiczny – urodzeni w sobotę

Według starożytnej astrologii urodzonym w sobotę patronuje Saturn. (Fot. iStock)
Dzień tygodnia, w którym przychodzimy na świat, ma znaczenie dla naszej osobowości. Zasada ta wywodzi się bardzo starego systemu astrologicznego, a w językach romańskich nazwy tygodnia odwołują się do nazw ciał niebieskich. „Sobotnie dzieci" są twarde jak Saturn.

Saturn jest kojarzony w astrologii z pokonywaniem przeszkód, z wyzwaniami... Nic dziwnego, że wysoko stawiasz poprzeczkę sobie i innym. Mimo że sobota to dzień odpoczynku, urodzone w tym dniu osoby są bardzo obowiązkowe i poważnie podchodzą do życia. W decyzjach – również tych związanych z wyborem partnera – kierują się rozsądkiem. To realiści twardo stąpający po ziemi. Zdyscyplinowani, punktualni, przekonani, że nic nie spada z nieba i że by coś osiągnąć, trzeba po prostu zakasać rękawy.

Twoje atuty to solidność, wiarygodność. Potrafisz być niezwykle konsekwentny, konkretny, zdeterminowany. Nie poddajesz się łatwo, niełatwo sprowadzić cię z raz obranej drogi. Niektórzy podziwiają cię za wytrwałość i ambicję, inni narzekają na twój upór, może nawet pewną sztywność. Rzeczywiście – urodzeni w soboty unikają w życiu zmian i przewrotów, wolą trzymać się tego, co znane i sprawdzone. Ich zmysł organizacyjny i umiejętności praktyczne sprzyjają robieniu kariery. Często zajmują wysokie stanowiska, to prawdziwi liderzy – lubią brać sprawy w swoje ręce. Bywają jednak pesymistami, mają tendencję do zamykania się we własnym świecie, brakuje im spontaniczności. Przywiązują dużą wagę do pieniędzy, umieją nimi zarządzać i pomnażać je. Lubią podkreślać swój status materialny i otaczać się luksusem. Jeśli urodziłeś się w sobotę, niewykluczone, że trudno ci okazywać uczucia i że inne osoby odbierają cię jako nieco chłodną i podejrzliwą osobę. Nie bój się własnych emocji!

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze