1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Styl Życia
  4. >
  5. Asertywność w przykładach. Jak się zachować w typowych sytuacjach?

Asertywność w przykładach. Jak się zachować w typowych sytuacjach?

To nie jest kolejna książka o asertywności. To instrukcja, jak zacząć być asertywnym tu i teraz!

T

en innowacyjny poradnik prezentuje liczne sytuacje z życia, które bywają trudne nawet dla osób uważających się za asertywne. Odpowiednio dobrane scenki i dialogi opatrzone są profesjonalnym komentarzem, analizą asertywnego zachowania oraz podpowiedzią, jak postępować dalej. Dzięki tym przykładom oraz ćwiczeniom, testom, wskazówkom i gotowym zwrotom zawsze znajdziesz sposób na asertywne rozwiązanie nawet skomplikowanych sytuacji.

Dlaczego ten poradnik trafia w Samo Sedno:

- pomaga przećwiczyć ważne rozmowy z partnerem, rodzicami i dziećmi – stawiać granice, komunikować swoje potrzeby i oczekiwania - pokazuje, jak rozmawiać z przełożonym o zarobkach, nadgodzinach, ocenie pracowniczej, awansie - prezentuje gotowe wzory, jak składać reklamację, zgłaszać skargę, zwrócić komuś uwagę - podpowiada, jak zadbać o siebie i pielęgnować poczucie własnej wartości

Dorota Gromnicka – psycholog i doświadczona psychoterapeutka. Studiowała na UKSW w Warszawie, Uniwersytecie La Sapienza w Rzymie oraz UJ w Krakowie. Ukończyła Szkołę Psychoterapii w podejściu integracyjnym. Prowadzi treningi asertywności i indywidualne sesje kształtujące asertywny sposób bycia. Jest autorką wydanych w serii Samo Sedno poradników Depresja. Jak pomóc sobie i bliskim oraz Jak zbudować poczucie własnej wartości?

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze