1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Styl Życia
  4. >
  5. Źródło ukryte przed smogiem

Źródło ukryte przed smogiem

Zobacz galerię 5 Zdjęć
Smog to głównie pyły i gazy pochodzące ze spalin samochodowych, ogrzewania domów piecami węglowymi oraz przemysłu. Konsekwencją zanieczyszczenia powietrza jest skażenie gleby i roślinności. Dlatego ważne jest, żeby świadomie wybierać produkty, które nie były wystawione na długotrwały kontakt ze smogiem. Woda jest podstawą zdrowej diety.

Smog to głównie pyły i gazy pochodzące ze spalin samochodowych, ogrzewania domów piecami węglowymi oraz przemysłu. Polska niestety plasuje się w czołówce krajów najbardziej skażonych smogiem w Unii Europejskiej. Konsekwencją zanieczyszczenia powietrza jest skażenie gleby i roślinności. Dlatego ważne jest, żeby świadomie wybierać produkty, które nie były wystawione na długotrwały kontakt ze smogiem. Woda jest podstawą zdrowej diety. Dla zachowania dobrej kondycji powinniśmy codziennie wypijać przynajmniej 1,5 litra wody. Krystalicznie czystej, wolnej od wszelkich zanieczyszczeń. Czy to jeszcze możliwe? Tak. wydobywana jest na terenie zielonej i pięknej przyrodniczo Jury Krakowsko–Częstochowskiej.

Ujęcie zlokalizowane jest na obszarze chronionym prawnie. Woda czerpana jest z poziomu triasowego, zbudowanego ze skał, które formowały się ponad 200 mln lat temu. Ujęcie wody przykrywa warstwa iłów, dolomitów i wapieni o wysokości 13–piętrowego budynku, co stanowi naturalną izolację przed wszelkimi zanieczyszczeniami z powierzchni terenu.

Współczesne wody opadowe nie docierają do ujęcia Jurajskiej. Można powiedzieć, że jest to w pełni naturalna, "dziewicza" woda, która ostatni raz miała kontakt z powierzchnią terenu kilka tysięcy lat temu. Jurajska jest wodą mineralną, co oznacza, że ma w swoim składzie ważne dla organizmu minerały. Wskutek procesów mineralizacji trwających tysiące lat jest nasycona związkami wapnia i magnezu. Należy ona do wód średniozmineralizowanych, niskosodowych, o zrównoważonym i stabilnym składzie mineralnym. Rekomendowana jest do codziennego spożywania przez całą rodzinę.

 

 

Materiał powstał przy współpracy z marką Jurajska

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze