1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Styl Życia
  4. >
  5. Termy maltańskie w Poznaniu

Termy maltańskie w Poznaniu

Od 17 października Poznań będzie miał nową atrakcję – całoroczny aquapark nad Jeziorem Maltańskim, z wystrojem hali basenów przypominającym karaibskie wyspy. Znajdują się tu także baseny z wodą solankową i Świątynia Relaksu z 14 rodzajami saun, nawiązującymi do architektury khmerskiego miasta Anghor. To jeden z największych kompleksów sportowo-rekreacyjnych w Polsce.

Kompleks sportowo-rekreacyjny „Termy Maltańskie” , powstający na północnym brzegu jeziora Maltańskiego w Poznaniu, o doskonałe miejsce wypoczynku i relaksu, zarówno dla tych, którzy aktywnie uprawiają sport jak i dla tych, którzy mają ochotę na chwilę wytchnienia od zabieganej codzienności. W tym całorocznym obiekcie skorzystać będzie można nie tylko ze sportowego basenu z doskonałym zapleczem, ale i z szeregu atrakcji wodnych, zarówno w części wewnętrznej, jak i zewnętrznej. Ponadto, z wykorzystaniem podziemnych źródeł termalnych powstaną baseny solankowe, których walory zdrowotne, w tym profilaktyczne, są nie do przecenienia. Świat saun i zespół odnowy biologicznej, a także salon fitness i kręgielnia dopełniają oferty dla amatorów zdrowego, a jednocześnie aktywnego i pełnego wrażeń wypoczynku.

Sauny Term Maltańskich zaprojektowano tak, by harmonijnie współistniały z egzotycznym wnętrzem, nawiązującym do architektury zagubionego miasta Angkor w Kambodży. Znajduje się tutaj czternaście rodzajów doskonale wyposażonych saun (m.in. parowa aromatyczna, kamienna, fińska event, laconium kwiatowe) oraz prysznice ślimakowe, zwane natryskami wrażeń, tężnia solna i grota śnieżna.

Odmienny charakter ma hala basenów sportowych, wybudowana z myślą o sportowcach, którzy mogą szlifować swoją formę na basenie o wymiarach olimpijskich bądź na basenie do skoków do wody z 10-metrowa wieżą. Basen pływacki jest jedynym obiektem w Polsce, w którym zastosowano system DIVAS, czyli system kamer cyfrowych pozwalający na szczegółową analizę techniki zawodnika podczas treningu, co umożliwia skorygowanie błędów oraz poprawienie umiejętności. Obiekty te są przystosowane do rozgrywania zawodów krajowych i międzynarodowych. Trybuny pomieszczą 3800 widzów..

W planach jest uruchomienie w 2012 roku kręgielni i klubu fitness.

Źródło , 

 

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze