1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Styl Życia
  4. >
  5. #GaszynChallenge - pompki dla chorych na rdzeniowy zanik mięśni

#GaszynChallenge - pompki dla chorych na rdzeniowy zanik mięśni

Wyzwanie #GaszynChallenge to wiralowa akcja charytatywna, którą zapoczątkowali strażacy ochotnicy z miejscowości Gaszyn, aby pomóc swojemu ciężko choremu podopiecznemu. Inicjatywa błyskawicznie rozprzestrzeniła się na całą Polskę i stała się hitem w mediach społecznościowych. 

Wyzwanie #GaszynChallenge zapoczątkowali strażacy ochotnicy z małej miejscowości Gaszyn (wioska leżąca między Praszką a Wieluniem, tuż za granicą Opolszczyzny), aby pomóc swojemu podopiecznemu Wojtkowi Howisowi chorującemu na rdzeniowy zanik mięśni typu I (SMA). Akcja błyskawicznie rozprzestrzeniła się w Internecie, szczególnie na portalach społecznościowych. W tej chwili dołączają do niej nie tylko osoby prywatne, ale również znane osobistości, firmy i pracownicy instytucji państwowych. Choć środki na leczenie Wojtka udało się zebrać, akcja nie ustaje. Obecnie wyzwanie #GaszynChallenge dedykowane jest wszystkim osobom chorym na SMA.

Wyzwanie podjęli już m.in. pracownicy Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” oraz Fundacji Sedeka, a do dalszych zmagań nominowali kolejne firmy i instytucje. Zasady są dziecinnie proste. Aby wziąć udział w akcji, należy wykonać 10 pompek lub 10 przysiadów, a następnie wpłacić na konto zbiórki (link ) minimum 5 zł (w przypadku niezrealizowania zadania minimum 10 zł). Po wykonaniu zadania uczestnicy akcji nominują do podjęcia wyzwania kolejne osoby. Nominowani mają 48 godzin na wykonanie zadania i mogą nominować kolejne 3 osoby. "Można łamać zasady, ale tylko w górę", piszą na stronie siepomaga.pl organizatorzy, a my zachęcamy wszystkich, którzy pragną pomóc do wsparcia akcji.

W wyzwaniu #GaszynChallenge wzięła udział m.in. Fundacja Sedeka. (Fot. materiały prasowe)

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze