1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Styl Życia
  4. >
  5. Ekologiczny mural Nutridome oczyści miliony metrów sześciennych powietrza

Ekologiczny mural Nutridome oczyści miliony metrów sześciennych powietrza

fot. materiały prasowe Nutridome
W Warszawie przy ul. Prostej przy Rondzie ONZ powstał ekologiczny mural będący częścią kampanii wizerunkowej Nutridome – sklepu z wyselekcjonowanymi kosmetykami. Dzięki specjalnej farbie mural oczyści nawet 81 mln m3 powietrza.

Mural Nutridome namalowano farbą KNOxOUT. Zawarty w niej fotokatalizator pod wpływem promieniowania słonecznego (UV) przekształca trujące zanieczyszczenia powietrza w mniej szkodliwe substancje. Za pożądane reakcje chemiczne, które poprawiają jakość powietrza, odpowiada ultradrobny dwutlenek tytanu (TiO2). Wykorzystana farba ma właściwości samoczyszczące, przeciwbakteryjne i dezodoryzujące oraz jest produktem przyjaznym dla środowiska.

Mural Nutridome oczyszcza powietrze jak 150 drzew. 1 m2 zastosowanej w nim ekologicznej farby redukuje tyle tlenków azotu, co jedno średniej wielkości drzewo.

Paulina Makowiecka (head of marketing w Nutridome): – Nasze hasło przewodnie to: body&spirit. Od samego początku promujemy holistyczne podejście do pielęgnacji, dbając nie tylko o wyselekcjonowaną ofertę kosmetyków do ciała i makijażu oraz suplementów dla urody, lecz także o równowagę i zdrowie. Naturalność i ekologia są nam w Nutridome bardzo bliskie, a inwestując w mural oczyszczający powietrze, wspieramy te idee.

fot. materiały prasowe Nutridome

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze