1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Styl Życia
  4. >
  5. Degustacja whisky – jak przebiega taki event? Co warto o nim wiedzieć?

Degustacja whisky – jak przebiega taki event? Co warto o nim wiedzieć?

W czasie degustacji uczestnicy mają możliwość spróbowania doskonałych trunków. (Fot. iStock)
Degustacja whisky w gronie profesjonalistów to coś, co może zainteresować każdego wielbiciela tego trunku – zarówno tego, który dopiero zaczyna swoją przygodę ze światem degustacji, jak i tego, który dysponuje już sporą wiedzą o tym alkoholu. Czy warto zakupić voucher na takie wydarzenie?

Jak wygląda profesjonalna degustacja whisky?

Na takim spotkaniu uczestnikom oferowana jest wybrana liczba trunków, których próbować będą w jego trakcie – najczęściej jest to kilka, czasami kilkanaście pozycji różniących się między sobą mocą, czasem starzenia, a często także i krajem wytworzenia.

Poza smakowaniem alkoholi prowadzący dzielą się swoją wiedzą, a także – w zależności od profilu eventu – sposobami produkcji whisky, jej rodzajów, a także zasadami poprawnej degustacji. Czasami zdarza się, że odbywają się też panele dyskusyjne, gdzie fachowcy nie tylko dzielą się ciekawostkami o whisky, ale też odpowiadają na pytania gości.

Co osiągniemy, uczestnicząc w takim evencie?

Podczas takiego profesjonalnego spotkania w przystępny sposób powinny zostać przedstawione uczestnikom informacje o tym, jak powinna przebiegać degustacja whisky. Na pewno pojawią się też liczne ciekawostki, w tym o fizjologii narządów węchu i smaku, która odkrywa w degustacji kluczową rolę.

– Techniki poznane podczas degustacji można wykorzystywać już zawsze, niezależnie od tego, z jakim alkoholem starzonym ma się do czynienia – opowiada ekspert sklepu Krest, gdzie nabyć możemy takie zaproszenie, wchodząc na stronę: https://krest.pl/pl/miler-spirits-academy.

Taki event to nie tylko dobra zabawa dla fana whisky, lecz także sposób na zdobycie wiedzy. Nie tylko teoretycznej, ale i praktycznej, z której będziemy mogli zrobić później użytek w swoim domu czy podczas wyjazdów i spotkań ze znajomymi.

Degustacja whisky — voucher

Wejściówka na spotkanie tego typu to fantastyczny pomysł na podarunek dla bliskiego nam konesera bursztynowego trunku, który być może nigdy sam nie pomyślał o sprawieniu sobie takiego prezentu. Voucher to świetne rozwiązanie, jeśli nie jesteśmy pewni, jakie konkretnie spotkanie będzie taką osobę interesować.

Kieliszek do whisky z przykrywką (Fot. materiały partnera)

Pozwoli także na wybranie dogodnego terminu wtedy, kiedy osoba obdarowana będzie miała czas na uczestnictwo w takim evencie – bez obaw, że z zaproszeniem trafimy na zły moment. Degustacja whisky na prezent sprawdzi się także świetnie u znajomych par, na przykład jako upominek na ich rocznicę ślubu – pod warunkiem oczywiście, że oboje są miłośnikami tego alkoholu!

Degustacja w domu? Szklanki do degustacji whisky

Coś takiego możemy spróbować przygotować także samemu w domowym zaciszu – niezbędne jednak będzie nam do tego odpowiednie szkło, jakim jest kieliszek do degustacji whisky z pokrywką. Niestety nie przeprowadzimy poprawnie tego typu doświadczenia, jeśli nie posiadamy profesjonalnych naczyń o tulipanowym kształcie, które pozwolą na efektywne kumulowanie się aromatów naszego trunku w ich wnętrzu.

Konieczne jest także obeznanie w temacie whisky, zarówno w kwestii wyboru konkretnych pozycji do wypróbowania, jak i samej ich degustacji. Pamiętajmy, że zorganizowanie tego wszystkiego własnym nakładem sił i środków jest możliwe, jednak jeśli nastawiamy się przede wszystkim na dobrą zabawę na luzie, lepiej będzie skorzystać z oferty profesjonalistów, którzy mogliby poszerzyć naszą wiedzę, a także korygować nasze ewentualne degustacyjne pomyłki.

  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze