1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Styl Życia
  4. >
  5. Super Blood Moon, czyli pełnia i zaćmienie Księżyca w Skorpionie: powiedz układom „nie”

Super Blood Moon, czyli pełnia i zaćmienie Księżyca w Skorpionie: powiedz układom „nie”

16 maja o godz. 6.15 dojdzie do całkowitego zaćmienia Księżyca w pełni. (Fot. iStock)
16 maja o godz. 6.15 dojdzie do całkowitego zaćmienia Księżyca w pełni. (Fot. iStock)
16 maja o godz. 6.15 będzie miało miejsce ważne astrologiczne wydarzenie. Krwawy Księżyc o charakterystycznej czerwonej poświacie zadziała silnie transformacyjnie – to dobry czas na uwolnienie się od zależności i układów.  

W poniedziałek rano dojdzie do całkowitego zaćmienia Księżyca w pełni, ponieważ przesunie się on w głęboki cień Ziemi. Faza całkowitego zaćmienia będzie widoczna z obszarów całej Ameryki Południowej i południowo-wschodniej części Ameryki Północnej, Antarktydy, Europy, Afryki i wschodniego Pacyfiku. A zaćmienie półcieniowe będzie dostrzegalne w Nowej Zelandii, Europie Wschodniej i Bliskim Wschodzie.

Zaćmienia nie mają dobrego PR-u w astrologii prognostycznej. Ujawniają bowiem mrok naszej psychiki, treści ukryte głęboko w podświadomości. Na światło dzienne wychodzą skrywane tajemnice, ukryte plany, skandale, tabu przestaje być tabu. Wydarza się coś, na co nie mamy wpływu, i jest związane z przeznaczeniem.

Tym razem pełnia będzie miała miejsce w transformacyjnym znaku Skorpiona, który jest mistrzem w tropieniu tego, co wyparte, więc podkręci oczyszczające alchemiczne działanie zaćmienia.

Od 25 kwietnia 2013 roku żadne zaćmienie nie było w Skorpionie. Warto przypomnieć sobie, co się wówczas działo, bo poniedziałkowa pełnia może w jakiś sposób do tamtego czasu nawiązać bądź zamknąć etap, który się wtedy rozpoczął. Wpływ zaćmienia Księżyca działa nie tylko w dniu pełni, ale rozpoczyna proces, który trwa nawet pół roku.

Najbliższa pełnia może wywołać w naszym życiu tematy z jednej strony związane z uzależnieniem od materii i poczuciem bezpieczeństwa finansowego, a z drugiej – dominacją i uległością w relacjach oraz seksem.

Zajmiemy się tym, co jest dla nas na tyle cenne w sferze materialnej i emocjonalnej, że w tych obszarach ulegamy manipulacjom bądź sami manipulujemy. Krwawy Księżyc to szansa, żebyśmy się od tych uzależniających więzów uwolnili.

Księżyc w Skorpionie znajdzie się podczas pełni w pobliżu węzła księżycowego południowego, wskazując, z czym mamy się pożegnać. Księżyc w tym znaku jest pełen lęku przed stratą i tym, że nie przetrwamy. Dlatego szukamy wsparcia u tych, którzy są od nas silniejsi. Ich siły pożądamy, bo wydaje nam się, że bez niej nie przeżyjemy – i rezygnujemy z własnej autonomii. Wchodzimy w fuzję z kimś, kto jest dla nas pociągający ze względu na magię władzy. Ma więcej zasobów, nie tylko tych finansowych, więc daje poczucie bezpieczeństwa, które bywa złudne i prowadzi do nadużyć i manipulacji. 16 maja poczujemy, że pragniemy być samowystarczalni i że gra toczy się o niezależność na każdym poziomie.Kierunku, w którym należy podążać, trzeba upatrywać w wartościach Słońca w Byku. Archetypowi Byka chodzi o to, żebyśmy żyli zgodnie ze swoją naturą, swoim DNA, bo wtedy żyje się niemal bezwysiłkowo, bez gier i chorych układów, czy to zawodowych, czy osobistych. Byk mówi „nie” mrocznym siłom działającym zakulisowo. Wybiera łagodność, brak w jego życiu inwazyjności, dominuje naturalny przepływ dóbr materialnych i emocji. Kiedy hołdujemy tym wartościom, jesteśmy w pełni samowystarczalni. Byk ufa życiu, nie ludzkim zależnościom. Nie komplikuje, nie wikła się w pakty.

Podczas pełni ważne jest to, że do jej osi Saturn utworzy kwadraturę. Może przynieść tarcia i napięcia z autorytetami, ludźmi czy instytucjami, od których jesteśmy zależni. Konflikt pojawi się tam, gdzie będziemy chcieli wymknąć się spod kontroli. Liczmy się również z opóźnieniami pewnych spraw, a także pesymistycznymi myślami. Mimo trudności zrobimy z tym porządek. Gadatliwy Merkury w Bliźniętach, który nie ma w zwyczaju siedzieć cicho, sprawi, że wrócimy do tematów z przeszłości (bo od 10 maja retrograduje). Powiemy o tym, co zabiera nam wolność. Pomoże nam w tym też Wenus w Baranie, która doskonale wie, jak stanąć po swojej stronie. Mówi i robi co chce, nie przejmując się, że ktoś nie uznaje jej perspektywy. Działa instynktownie, nie spekuluje, nie kombinuje, za to ma odwagę mieć rację, a nawet uzasadnione roszczenia. Poza tym jest w stanie zaryzykować nowe doświadczenia i zapłacić cenę za wolność. Pluton, który podczas tej pełni utworzy trygon do Słońca i sekstyl do Księżyca, przyniesie nam moc regeneracji po tych przeżyciach. Jeśli w końcu pozbędziemy się niezdrowych zależności, poczujemy lekkość i siłę – płynące z połączenia z tym, co jest nasze. I zaczniemy nowy etap życia.

Jakie tematy do transformacji przyniesie zaćmienie poszczególnym znakom zodiaku?

Baran zajmie się tym, co stoi za problemami w sferze seksu. Zaćmienie przetestuje jego bliskość w związkach, a także wyprostuje sprawy związane ze wspólnym majątkiem, spadkami, darowiznami, długami.

Byk przekona się, jakiej zmiany potrzebują jego partnerskie relacje, zarówno te miłosne, jak i biznesowe. Zrewiduje umowy, ustalenia, dbając, żeby każda ze stron tyle samo dawała, ile brała. Zawalczy o wzajemność.

Bliźnięta zadbają o swoje zdrowie, zwłaszcza jeśli zmagają się z jakimiś przewlekłymi dolegliwościami, które zaniedbały. Codzienne nawyki zdrowego stylu życia staną się koniecznością.

Rak uwolni swoją kreatywność. Upora się z okolicznościami i ludźmi, który hamują jego ekspresję. Jeśli uwikłany jest w jakiś romans, który nie ma przyszłości, skończy z nim.

Lew postanowi zerwać z toksycznymi zależnościami w rodzinie i wyjaśni ciągnące się latami sprawy związane z nieruchomościami.

Panna doświadczy oczyszczającego przepływu wszelkich wiadomości, zwłaszcza sprawy zawodowe posuną się do przodu. Zaistnieje z sukcesem w mediach społecznościowych.

Waga zrobi generalne porządki w finansach. Może to się nawet wiązać ze zmianą pracy i nowymi źródłami zarobków, które podarują jej prawdziwą niezależność.

Skorpion pokaże światu swój nowe ja, co objawi się nawet w wyglądzie zewnętrznym. Podąży jakąś nową ścieżką, podejmie nową działalność, która pozwoli mu wyrażać siebie na najgłębszym poziomie.

Strzelec odczuje potrzebę psychoterapii czy innej formy pracy wewnętrznej. Sięgnie do pokładów podświadomości, by przełamać schematy oparte na lęku. Może również rozwinąć zdolności artystyczne lub zająć się uzdrawianiem.

Koziorożec zweryfikuje swoje przyjaźnie, przekona się, z kim łączą go nieaktualne już i niepotrzebne układy. Może znaleźć nowych przyjaciół, z którymi połączą go wspólne szczytne idee. W spektrum jego zainteresowań mogą znaleźć się nowe technologie.

Wodnik sięgnie po nowe przywództwo i uznanie publiczne. Jego ścieżka kariery może zmienić się o 180 stopni. I chociaż ta rewolucja okaże się trochę bolesna, ostatecznie wyląduje w lepszym miejscu.

Ryby podejmą decyzje o podróżach, które potrzebne są im do psychicznego resetu i do tego, żeby poczuć powiew wolności. Zmiotą wszystko to, co stoi na ich drodze do upragnionego wyjazdu. Warto zawalczyć również o inne swoje marzenia, które wiążą się z potrzebą osobistego rozwoju.

Chcesz poznać swój horoskop urodzeniowy oraz tranzyty planet na najbliższe 3 lata? Zapisy na sesje astrologiczne: sesjeastrologia.com/kontakt/

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze