1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Styl Życia

Równonoc wiosenna – otwórz się na zmiany 

21 marca nastąpi nów wiosny, dzień po równonocy wiosennej i wejściu Słońca do znaku Barana, co w kalendarzu astrologicznym oznacza nieodwołalny koniec zimy. (Fot. iStock)
Początek roku astrologicznego i wiosny to nowe rozdanie i duże zmiany, które odczuwać będziemy w ciągu kolejnych 20 lat! Zapomnijmy o tym, co wydarzyło się wczoraj, bo przed nami tylko przyszłość.

Pierwszy nów wiosny będzie miał miejsce we wtorek 21 marca – zaledwie dzień po równonocy wiosennej i wejściu Słońca do znaku Barana, co w kalendarzu astrologicznym oznacza nieodwołalny koniec zimy. Podczas ostatniego miesiąca, kiedy niebem i nami rządziły senne Ryb, mogło więcej nam się nie chcieć, niż chcieć. Teraz nastąpi duża zmiana – coraz dłuższe dni, żonkile, pierwiosnki i rozwijające się liście drzew pobudzą nas do życia do spółki ze śmiałą i aktywną energią Barana. Czeka nas szalona przejażdżka. Decyzje i inicjatywy, które teraz podejmiemy, będą miały konsekwencje odczuwalne przez kilka najbliższych miesięcy, a ich finał zamanifestuje się podczas pełni Księżyca w Baranie 29 września. Przekraczajmy granice zwyczajowego postępowania, ale myślmy strategicznie.

Nów wydarzy się na zerowym stopniu Barana pierwszego znaku zodiaku, podkreślając jeszcze bardziej znaczenie nowego początku – przyszedł czas na rzeczywiste wyzerowanie, mamy przed sobą nieskazitelnie białą kartę, możemy odetchnąć odświeżającą, ożywczą energią. Saturn zaledwie 7 marca wszedł do Ryb i jest jeszcze na ich pierwszym stopniu, a dwa dni po nowiu również Pluton zmieni znak, rozpoczynając 20-letnią wędrówkę przez Wodnika.

Pluton na poziomie globalnym przyniesie erę robotów ze sztuczną inteligencją, technologię mikroczipów, rewolucyjne osiągnięcia w medycynie wykorzystujące dźwięk i lasery, rozwój alternatywnych praktyk leczniczych oraz przedefiniowanie pojęcie wolności i postawienie na indywidualizm.

Kiedy planety znajdują się na początkowych stopniach, wykazują się najczystszą i najdoskonalszą ekspresją swojego potencjału. Początek tygodnia zatem ujawni wskazówki co do tego, co przyniesie przyszłość. To rozmieszczenie planet pozwoli nam odważnie, a nawet ryzykownie podjąć konkretny wysiłek na rzecz realizacji marzeń, zamierzeń, planów. Warunkiem jest głębokie przetransformowanie dotychczasowych sposobów myślenia i działania. Nadszedł odpowiedni moment, żeby raz na zawsze porzucić nawykowe i nieefektywne postępowanie – teraz wcale nie będzie to aż tak trudne, ponieważ planety będą wręcz popychać do sięgania po wszystko, co nowe. Dodatkowo pomoże nam w tym silna Wenus w swoim władztwie – czyli w Byku – tworząca podczas nowiu harmonijny sekstyl z Saturnem. Obudzi w nas potrzebę dobrobytu i otaczania się przedmiotami dobrej jakości, a także życia w bliskich, stabilnych relacjach. Jeśli teraz zaczniemy coś w tych kierunkach robić, efekty okażą się długodystansowe i trwałe. Bliskość nowiu z Merkurym w Baranie doda nam nieco zuchwałości, żebyśmy mówili, czego naprawdę chcemy.


Co wiosenny nów w Baranie przyniesie każdemu znakowi zodiaku?

Baran: Pomyśl życzenie, Baranie, bo wiosenny nów znajduje się w twoim pierwszym domu. Przypomni ci o wielkich marzeniach i sprawi, że wyruszysz w zupełnie nowym kierunku. Nie będziesz chciał już uczestniczyć w starych historiach, a największe rewolucje szykują się na polu kariery, gdyż tam właśnie wkracza Pluton, który zmienia znak na Wodnika. Planeta transformacji namówi cię, byś postawił na odmienny sposób myślenia i działania. Może wyjedziesz gdzieś za pracą albo zmienisz branżę.

Byk: Nów w wojowniczym Baranie odwiedzi twój dwunasty dom, który odpowiada za świat emocji, marzeń i wszystko, co dzieje się za kulisami. Masz teraz okazję, by podjąć działania na rzecz uzdrowienia swojego wnętrza. Dzięki obecności Słońca i Księżyca w tym domu łatwiej będzie ci podjąć decyzję o terapii, wybaczyć czy uwolnić się od lęku o byt. Duet Saturna i Wenus w twoim znaku pozwoli ci znaleźć nową pracę czy nowe źródła zarobków, co w przyszłości okaże się trwałym rozwiązaniem.

Bliźnięta: Za sprawą nowiu w Baranie w jedenastym domu uwolnicie się od przywiązań, które nie rezonują już z waszymi przyszłymi celami i marzeniami. Teraz postawicie przede wszystkim na indywidualność, ale również przyjaźnie, które są zbudowane na solidnych fundamentach. Jeśli łączy was pasja do aktywnego przełamywania ograniczeń, wiele razem zdziałacie. Otwórzcie się też na nowe grupy i idee. Pluton w Wodniku przewartościuje wasze poczucie wolności.Rak: To nie czas, żeby siedzieć w kącie – zuchwała energia nowiu w twoim dziesiątym domu kariery, prestiżu i życia publicznego otworzy cię na działania z rozmachem. Niewykluczone, że rozpoczniesz przedsięwzięcia zawodowe, dzięki którym wreszcie pokażesz, na co cię stać. Będziesz widoczny i będzie ci z tym dobrze. Pluton opuszcza twój dom umów i relacji, gdzie przebywał przez ostatnie 16 lat, więc na tym polu wiele się zmieni. Zawrzesz nowe sojusze w pracy, a w życiu prywatnym jeszcze ważniejsza stanie się prawdziwa bliskość.

Lew: Poczujesz, że żyjesz, a twoja przyszłość maluje się w jasnych barwach. Ognisty nów w Baranie – w również ognistym dziewiątym domu rządzonym przez Jowisza – to prawdziwe turbodoładowanie. Małe rzeczy nie będą cię interesować – zapragniesz zająć się znaczącym projektem, który da ci poczucie sensu. Możesz zacząć planować wielką podróż lub pójście na studia na kierunek, o którym zawsze marzyłeś, a nie starczyło ci na to odwagi. Wenus w domu kariery pomoże, żeby te zamierzenia krok po kroku zostały zrealizowane i przyczyniły się do rozwoju twojej kariery.

Panna: Spłyną do ciebie podarowane pieniądze – takie, na które nie będziesz musiała zarabiać ciężką pracą. Całkiem możliwe, że na twojej drodze stanie ktoś, kto zainwestuje w wasze wspólne przedsięwzięcie, lub ktoś, z kim stworzysz bliską i namiętną relację – zresztą jedno nie wyklucza drugiego. Jeśli jesteś w stałym szczęśliwym związku, wasza więź się pogłębi. Stanie się tak za sprawą nowiu w Baranie w twoim ósmym domu. Wenus w Byku pomoże ci być jeszcze bardziej wybredną niż zwykle – i dobrze na tym wyjdziesz.


Waga: Odwiedziny Księżyca w nowiu w twoim siódmym domu partnerstwa wniosą świeży powiew w związkach romantycznych oraz układach biznesowych. Poczujesz, że właśnie teraz przyszedł czas na nowy etap – czy to w miłości, czy karierze. Wyraźnie zobaczysz, że w pewnych obszarach bardzo polegasz na innych, i zdecydujesz, czy nadal jest to dobry pomysł. Zapragniesz nowych relacji i nowego rozdania kart. Otworzysz się na inne niż dotąd znajomości i inne rodzaje współpracy oraz zobowiązań. Jeśli coś cię uwiera, skończysz z tym. Wenus, twoja patronka, spowoduje, że te innowacyjne układy w przyszłości się opłacą.

Skorpion: Całkowitemu odświeżeniu ulegną twoja codzienna rutyna i organizacja pracy. Szalony nów w szóstym domu, który należy do układnej Panny, zapowiada rewolucję. Nowy projekt, nowi współpracownicy, nowy harmonogram pracy, nowe biuro? Całkiem możliwe. Wreszcie przejdziesz na zdrową dietę, której jeszcze nigdy nie próbowałeś, i będziesz zmotywowany, żeby na niej wytrwać. To również doskonały czas, żeby zmienić aktywności ruchowe na takie, które całkowicie cię satysfakcjonują.

Strzelec: Wreszcie posłuchasz swojego serca. Księżyc w nowiu w Baranie – znaku, który zawsze wie, czego chce – zachęci cię mocno, żebyś w pełni wyrażał siebie i podążał za swoimi pasjami. W miłości zapragniesz przygód bez zobowiązań lub trochę zabawy i atmosfery romansu w stałym związku. Postawisz na autentyczność, samorealizację i przyjemności życia – czyli to, co należy do piątego domu astrologicznego. Zmiana znaku Plutona skłoni cię do rozmyślań nad nowym większy celem życia i weryfikacją wartości.


Koziorożec: Sprawy rodzinne znajdą się pod lupą, kiedy nów w Baranie wkroczy do twojego czwartego domu astrologicznego. Planety namawiają cię, żebyś przez kolejne pół roku zrewolucjonizował tę sferę życia. Możliwa jest przeprowadzka lub remont przeprowadzony z dużym rozmachem. Chociaż to zupełnie nie w twoim stylu, będziesz chciał wiele zmienić w waszych domowych zwyczajach. Na szczęście Wenus w ziemskim Byku wespół z twoim patronem Saturnem zapewnią ci przy tych wszystkich poczynaniach poczucie stabilności.

Wodnik: Prawda zawsze cię wyzwoli, Wodniku. Odwiedziny Księżyca w Baranie w trzecim domu komunikacji sprawią, że bez ogródek wyrazisz, kim jesteś, czego chcesz i jakie zmiany w związku z tym wprowadzasz. Poczujesz coś w rodzaju oświecenia umysłu na ten temat i nie będziesz zwlekał z samorealizacją. Wejście Plutona do twojego znaku rozpocznie dogłębny proces transformacji twojej osobowości. Przygotuj się na duże zmiany – przetestowana zostanie twoja odporność psychiczna.

Ryby: Nów podkręcony śmiałą energią Barana w waszym drugim domu odpowiadającym za finanse i poczucie bezpieczeństwa materialnego popchnie was do szukania nowych źródeł zarobków. Jeśli nie widzicie takiej możliwości lub nie macie ochoty na zmiany w tej sferze, poczujecie potrzebę rewolucji w planowaniu swojego budżetu. I nie będzie tu chodzić o oszczędzanie, a wręcz przeciwnie – zapragniecie wydawać pieniądze na to, co was uszczęśliwia.

Zapisy na sesje astrologiczne: sesjeastrologia.com
Astrologiczne aktualności na IG: @sesjeastrologia

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze