fbpx

Jean Paul Gaultier w świecie designu

Jean Paul Gautier Design
Please Add Photos <br> to your Gallery
Zobacz galerię Zdjęć
roche-bobois.com


Od kilku lat projektanci mody odważnie eksplorują świat designu. Jean Paul Gaultier współpracuje z ekskluzywną marką meblową, Roche Bobois. Rezultatem tej współpracy jest urodzinowa kolekcja mebli z 2010 r. i zaprojektowane w tym sezonie lampy, które nawiązują kształtem do słynnej butelki perfum Gaultiera.

Roche Bobois jest firmą rodzinną, obecną na rynku od 1960 r. Pierwszą amerykańską filię otwarto w 1974 r. Dziś przedsiębiorstwo ma 245 sklepów w 45 krajach. Z okazji pięćdziesięciolecia specjalną kolekcję mebli zaprojektował Jean Paul Gaultier. W ofercie znalazły się tapicerowane kanapy kryte wzorzystymi tkaninami, fotele, szafy i łóżka-parawany.

W tym sezonie projektant przygotował dla Roche Bobois lampy stojące w kształcie manekinów ubranych w marynarskie „gaultierowskie” stroje. Model Femina (kobieta) ma 160 cm wysokości, a męska wersja, czyli Machio – 170 cm.

Gaultier deklaruje, że nie zamierza zostać designerem. Docenia jednak pracę z meblami, które „ukłute szpilką, nie będą się skarżyć” ani nie „omdlewają z gorąca”.