1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Horoskop
  4. >
  5. Pełnia Koźlego Księżyca – życiowe priorytety do poprawki

Pełnia Koźlego Księżyca – życiowe priorytety do poprawki

Fot. Getty Images
Fot. Getty Images
21 lipca o godzinie 12.19 na 29 stopni osi znaków Koziorożec – Rak dojdzie do pełni. Księżyc utworzy koniunkcję z Plutonem, co stanie się okazją, by na przekór stagnacji, jaką obecnie przynoszą nam planety w retrogradacji, uwolnić się z toksycznych cyklów i zawalczyć o to, czego pragniemy.

Lipcowa pełnia nazywana jest Koźlą, ponieważ kozły czy inaczej jelenie, samce sarny, zrzucają w tym czasie poroże, co rozpoczyna okres łowiecki. Inne jej nazwy to Burzowy Księżyc dla uczczenia częstych letnich burz i Sienna Pełnia, ponieważ rolnicy w lipcu zbierają siano, żeby mieć jego zapasy zimą.

Pełnia z 21 lipca po raz drugi w tym roku będzie miała miejsce w znaku Koziorożca. Zwróćmy uwagę, co nam przyniosła poprzednia – z 22 czerwca, bo tematy sprzed miesiąca mogą teraz mieć kontynuację lub może przyjść ich niespodziewane rozwiązanie. Kiedy Księżyc znajduje się w ziemskim znaku Koziorożca, rzuca światło na rodzinne dziedzictwo, zachęca do tego, żeby poczuć się bezpiecznie materialnie a także podkręca ambicje związane z karierą i wizerunkiem publicznym. Lustrzana para archetypów Koziorożec – Rak wniesie konieczność znalezienia równowagi między samokontrolą własnych ze współczuciem okazywanym innym, pogodzenia bezpieczeństwa materialnego z uczuciowym i słuchania równocześnie głosu rozumu i podszeptów serca.

Z rozwojowego punktu widzenia Koźli Księżyc sprzyja odnowie. Tak jak jelenie zrzucają swoje poroże i my możemy świadomie pożegnać się z tym, co osiągnęło już w naszym życiu punkt kulminacyjny i nie przynosi już wzrostu. To czas, żeby zastanowić się, co możemy zrobić dla własnej ewolucji, jednocześnie namierzając, co nam już ciąży i przeszkadza iść do przodu. Zresztą każda pełnia to okazja do oczyszczenia się z niepotrzebnych emocji, zakończenia działań, wewnętrznej transformacji. Lipcowa pełnia ma wyjątkowy charakter, ponieważ jej oś znajdzie się na 29 stopniu, zwanym anarektycznym – oznaczającym kres, zatrzymanie się, weryfikację kierunku, w którym kroczymy. Koźli Księżyc pomoże nam podjąć decyzje o potrzebnej nam zmianie, skłaniając nas do określenia na nowo priorytetów.

Dzień po pełni Słońce opuści Raka i wejdzie do Lwa, dołączając do Wenus i Merkurego, które już od jakiegoś czasu przemierzają ten znak. Pomoże to odkryć nowe sposoby wyrażania siebie, które są zgodne z naszymi długoterminowymi aspiracjami. Żeby tak się stało, potrzebny jest nam wewnętrzny wgląd, który umożliwi nam koniunkcja Koźlego Księżyca z Plutonem. Nie wszystko, co sobie uświadomimy, może nam się spodobać, ale mamy szansę dowiedzieć się, jakie przekonania nas blokują, jakie bolesne emocje potrzebują zostać uwolnione, z jakiego powodu zupełnie niepotrzebnie odczuwamy presję. Kiedy znajdujemy się pod wpływem Plutona, często czujemy się jak przyparci do muru – znajdujemy się w sytuacji, która wydaje się bez wyjścia. Nic bardziej błędnego – rozwiązanie pojawia się automatycznie, jeśli zrobimy coś dokładnie odwrotnie niż dotąd, rezygnując z nawykowego działania, opartego na lękowym schemacie. Pluton, o którym mówi się, że jest mroczny, daje siłę do wewnętrznej transformacji, której efektem jest osobista moc, z którą zyskujemy kontakt niezależnie od okoliczności, w których akurat się znajdujemy. Planeta ta wskazuje toksyczne zależności, w których tkwimy i sprawia, że zauważamy powtarzające się cykle – wszystko po to, żebyśmy mogli to przekroczyć. Droga ta zaczyna się od podnoszenia samoświadomości – Koźli Księżyc, chociaż przynosi dość ciężkie energie, sprawi że doznamy czegoś w rodzaju przebudzenia. Stanie się to trochę na przekór stagnacji, jaką przynoszą obecnie liczne retrogradacje Saturna, Neptuna i Plutona. Ruch wsteczny planet sprzyja introspekcji i oświeceniowym wglądom, a dostrzeżenie prawdy nie pozwala iść już dawny torem. W dzień po pełni Mars po ożywczym spotkaniu z Uranem wejdzie do ruchliwych Bliźniąt, co pozwoli nam obrać w życiu nowy kurs. Nie bójmy się ostrych zakrętów.

Co Koźli Księżyc przyniesie każdemu znakowi zodiaku?

Baran: Koźli Księżyc rzuci światło na to, z jakich powodów czujesz się wypalony zawodowo lub po prostu znudzony pracą. Odwiedzając twój dom kariery, namówi cię, żebyś zastanowił się, skąd najskuteczniej czerpiesz energię do działania i jak się to przekłada na twoją działalność zawodową.

Byk: Podczas pełni w dziewiątym domu filozofii życia zmierzysz się z dużymi tematami. Co nadaje sens twojej egzystencji? Jakie pasje cię rozwijają? Czego nowego chcesz się nauczyć? Dokąd wyruszyć w podróż? Zakwestionuj dotychczasowe przekonania i sięgnij po to, co daje ci radość i spełnienie.

Bliźnięta: Wędrówka Księżyca przez wasz ósmy dom odpowiedzialny za seks, wspólne pieniądze i zasoby psychiczne, skłoni was do głębokiej introspekcji. Nie przepadacie za tymi skorpionicznymi klimatami, ale teraz nie czas na ślizganie się po powierzchni. Poznacie dno swojej duszy.

Rak: Koźli Księżyc w duecie z Plutonem w siódmym domu relacji to doskonała okazja, żebyś prześwietlił swoje relacje – romantyczne i biznesowe. Jeśli do tej pory zbytnio się poświęcałeś,
zmień postawę. Sięgnij po asertywność, ale równocześnie po odpowiedzialność i dojrzałość.

Lew: Pełnia w poważnym Koziorożcu w szóstym domu zdrowia i pracy codziennej sprawi, że zastanowisz się na tym, jak wykorzystujesz swoją energię życiową. Często zapominasz, że masz jej ograniczoną ilość. Jeśli jesteś przywódcą, który nie deleguje zadań na innych, zmień to.

Panna: Przywitaj spontaniczność. Koźli Księżyc w piątym domu przyjemności, zabawy i kreatywności wzywa cię, żebyś ujawniła swoją figlarną stronę. Tam, gdzie niepotrzebnie zachowywałaś powagę, zaproś choć odrobinę luzu. Przypomnij sobie, że masz pasję i poczucie humoru. Rozluźnij się!

Waga: Czeka cię przegląd traum wyniesionych z czasów dzieciństwa. Koźli Księżyc z Plutonem w czwartym domu rodziny nie zostawią suchej nitki na dawnych wzorcach, których niepotrzebnie się trzymasz. Poczuj, czy rodzinne korzenie dają ci poczucie bezpieczeństwa czy raczej ograniczenia.

Skorpion: Koźli Księżyc w trzecim domu komunikacji może wstrząsnąć twoim kalendarzem spotkań. Zastanów się, z kim robisz interesy, podpisujesz umowy, kooperujesz. Z jakie kontaktów już nie masz korzyści, które z nich doszły do swego kresu, w jakich obszarach życia potrzebujesz je odnowić.

Strzelec: Lipcowa pełnia w oszczędnym do bólu Koziorożcu, która odwiedzi twój drugi dom, sprawi że pochylisz się nad swoimi finansami. Przyznaj, że bywasz rozrzutny i niejednokrotnie pod nonszalanckimi zachowaniami skrywasz lęk, że nie starczy ci pieniędzy na przyjemności.

Koziorożec: To twoja pełnia i to druga z rzędu. Poczujesz, że Koźli Księżyc wypchnie cię ze strefy komfortu. Masz teraz zaryzykować szczere wyrażanie siebie w działaniu. Nie chodzi jednak o wypełnianie obowiązków zawodowych, tylko zaznaczanie swojej indywidualności.

Wodnik: Już od miesiąca czujesz, że twoja energia przekierowana jest do wewnątrz. Kolejna pełnia w dwunastym domu skłania cię do izolacji w celu uzdrowienia stłumionych emocji. Przyznaj, że czasem się boisz, czujesz żal, frustrację i złość. Obojętność to twoja maska, która dystansuje cię od innych.

Ryby: Koźli Księżyc w jedenastym domu powiązań społecznych pokaże wam, jaka jest waga współpracy i działań zespołowych w osiąganiu celów. Projekt, którym od jakiegoś czasu się zajmujecie, osiągnie kulminacyjny etap. Jeśli uczciwie pracowałyście, będziecie wreszcie wyjadać konfiturki.

Zapisy na sesje astrologiczne: sesjeastrologia.com
Astrologiczne aktualności na IG: @sesjeastrologia

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze