fbpx

Maseczka jak biżuteria

Maseczka jak biżuteria
(Fot. Lilu2art)

Maseczki zakrywające twarze w czasie pandemii koronawirusa stały się rzeczywistością. Szyją je firmy, szyją je osoby prywatne, tworzą je też artyści. Nosząc je na co dzień tak blisko ciała, chcemy, żeby były przede wszystkim wygodne. Ale jeszcze lepiej, żeby były ładne, oryginalne i wyjątkowe.

Ta maseczka zrobiła kilka dni temu furorę na Instagramie. I nic dziwnego – jest jak małe dzieło sztuki. Stworzyła je Kornelia, która haftem zajmuje się od kilku lat, ozdabiając nim przedmioty codziennego użytku i biżuterię. Tworząc – jak mówi – „maluję igłą łąki marzeń – Twoich marzeń, od Ciebie zależy czy pozwolisz jej zakwitnąć.”

Maseczka jak biżuteria
(Fot. Lilu2art)

Do stworzenia maseczki zainspirowała ją znajoma. Haftując kwiatowy wzór myślała nie tylko o tym, aby chronić siebie i innych przed koronawirusem. Ważne było dla niej również inne przesłanie. Wyhaftowane kwiaty to symbol siły natury, która teraz ma swój głos. To również wyraz protestu wobec zamykania kobietom ust.

(Fot. Lilu2art)

Kornelia maseczkę stworzyła dla siebie, zajęło jej to 8 godzin. Po tym, jak zachwyciło nią się mnóstwo osób postanowiła tworzyć podobne i sprzedawać w swoim sklepie internetowym Lilu2art. Będą ozdobione haftem, nie tylko kwiatowym, tak aby każdy mógł znaleźć wzór dla siebie.

 

  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze