fbpx

Omenaa Mensah: zbudujmy szkołę w Ghanie, dajmy dzieciom szansę na lepsze jutro

Stworzenie miejsca, gdzie dzieci zdobędą szansę na lepsze jutro to najnowszy cel fundacji Omeny Mensah (Fot. materiały prasowe)
Stworzenie miejsca, gdzie dzieci zdobędą szansę na lepsze jutro to najnowszy cel fundacji Omeny Mensah (Fot. materiały prasowe)

Wedlowskie Czekotubki to lubiany przez dzieci i dorosłych przysmak. Teraz kupując je w drogeriach Rossmann możesz wesprzeć budowę szkoły w Ghanie. Inicjatorką akcji jest fundacja Omeny Mensah.

Dzięki nawiązaniu współpracy między Omenaa Foundation, a markami E.Wedel i Rossmann, projekt uruchomienia szkoły dla dzieci ulicy w Temie (Ghana) ma szansę szybciej zakończyć się sukcesem. Pomóc i zrobić coś dobrego dla innych może tak naprawdę każdy. Jedyny warunek: musi lubić czekoladę albo chociaż mieć kogoś, kogo ucieszy taki słodki upominek. Już od 1 września w drogeriach Rossmann w całej Polsce będzie można kupić wedlowskie Czekotubki ze specjalnymi naklejkami. Cały dochód z ich sprzedaży zostanie przekazany na ukończenie budowy szkoły.

Omenaa Mensah od lat zajmuje się działalnością charytatywną, a tym razem dziennikarka skupiła się na podopiecznych ośrodka opiekuńczego „Don Bosco”. Są nimi dzieci, które były zmuszane do niewolniczej wręcz pracy, mieszkające na ulicy, głodne i opuszczone przez bliskich. W „Don Bosco” mogą liczyć na schronienie i ciepły posiłek, ale to nie wystarczy. „To, czego im w tej chwili brakuje, to właśnie szkoła, bo dzięki wykształceniu, w dorosłym życiu będą miały szansę na dobrą pracę.” – dodaje.
O powstanie szkoły w Ghanie Omenaa wraz ze swoją fundacją walczą od ponad trzech lat. Prace są już zaawansowane: „Budynek stoi, jest naprawdę ogromny. Szukamy partnera, który ufunduje okna i drzwi, następne są podłogi, a na koniec meble do klas.” – opowiada inicjatorka akcji.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, dzieci będą mogły rozpocząć naukę w połowie przyszłego roku.
Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, dzieci będą mogły rozpocząć naukę w połowie przyszłego roku. (Fot. materiały prasowe)

„Bardzo mnie cieszy, że udało się połączyć tak znaczące marki jak Rossmann i E.Wedel w wyjątkowym, szczytnym celu. I już dziś, niezależnie od końcowego efektu akcji, jestem bardzo szczęśliwa i bardzo dziękuję. Zdradzę, że Czekotubki, które od września są bohaterami naszej akcji, okazały się hitem w Ghanie. Dzieciaki się nimi zajadały!” – dodaje stojąca za całym tym, gigantycznym przedsięwzięciem, Omenaa Mensah.

Czekotubki ze specjalnymi, charytatywnymi naklejkami będzie można kupić przy kasach w drogeriach Rossmann do 5 września, a następnie trafią na regały z innymi słodyczami.