fbpx

Podróże małe i duże

Podróże małe i duże
(Fot. materiały prasowe)

Po długich miesiącach niepewności i izolacji, związanej z epidemią, wszyscy jesteśmy spragnieni wolności, kontaktu z naturą i odmiany codziennego krajobrazu. Po prostu spragnieni normalnego życia. Wyruszając z domu, niezależnie od tego, czy idziesz tylko na jogę, na spacer do parku, czy wyjeżdżasz na drugi koniec kraju, zabierz ze sobą własną butelkę na wodę.

Butelka na wodę wielokrotnego użytku nie była do tej pory wśród rzeczy, które pakujesz na wyjazd? Jest wiele powodów, dla których warto to zmienić. Oto kilka z nich.

Oszczędzasz pieniądze. Mając pod ręką własną butelkę, nie musisz za każdym razem, gdy poczujesz pragnienie, kupować soku, napoju, czy sięgać po jednorazowe opakowania z wodą ze sklepowych półek. W dłuższej perspektywie możesz oszczędzić na tym sporą sumę. Jeśli masz dziecko, butelkę z wodą warto mieć zawsze przy sobie, nawet wychodząc na najbliższy plac zabaw.

Dbasz o zdrowie. Nasze ciało składa się w dużej części z wody. Stanowi ona 60-70 proc. masy dorosłego człowieka, 75 proc. masy dziecka i ponad 80 proc. masy ciała noworodka! Żeby utrzymać nasz organizm w dobrej kondycji, powinniśmy pić minimum 1,5 litra płynów każdego dnia. Gdy masz własną butelkę z wodą w torbie, jest to dużo łatwiejsze.

W upalne dni powinniśmy pić jeszcze więcej. Pierwsze symptomy odwodnienia to bóle głowy i uczucie zmęczenia. Najlepszym sposobem uzupełniania zapasów wody w organizmie jest regularne picie niewielkich ilości płynów.

Wiesz, co pijesz. W każdym mieście czy regionie kraju, woda kranowa jest innej jakości. Jeśli posiadasz własną butelkę z filtrem, masz pewność, że pijesz smaczną wodę dopasowaną do swoich potrzeb.

Podróże małe i duże
(Fot. materiały prasowe)

Dbasz o środowisko. Według różnych szacunków, każdego roku do oceanów wyrzucanych jest od 4,8 do nawet 12,7 milionów ton plastiku. Do 2050 roku będziemy mieli więcej odpadów niż ryb. Butelki wielokrotnego użytku w realny sposób zmniejszają ilość śmieci, które produkujemy każdego dnia. O ile będąc w domu, możemy przynajmniej dbać o ich prawidłową segregację, to w podróży butelki lądują w przypadkowych przydrożnych koszach. Gdy masz swoją butelkę, zmniejszasz pozostawiany za sobą ślad węglowy. Przyjemne uczucie, prawda?

Jaką butelkę wybrać?

Praktyczną, ładną, dobrej jakości! Butelki filtrujące wodę kranową marki Dafi są produkowane w Polsce. Kupując je, wspieramy lokalną firmę oraz dbamy o środowisko.

Butelka wykonana jest z przezroczystego wytrzymałego tworzywa – całkowicie pozbawionego szkodliwego Bisfenolu A.

Wyposażona jest w filtr, wykonany z łupin orzecha kokosowego, który  usuwa smak i zapach chloru z wody kranowej. Po przefiltrowaniu, w wodzie pozostaje niezmieniona ilość minerałów, naturalnie w niej występujących – głównie wapnia i magnezu. Produkt jest bezpieczny dla zdrowia, co potwierdzają systematyczne badania i uzyskane certyfikaty. Filtr wystarcza na miesiąc regularnego używania, potem można go łatwo wymienić. Butelka filtrująca dostępna jest w 3 pojemnościach. Najmniejsza – 0,3 l została stworzona z myślą o najmłodszych. Butelkę 0,5 l można wygodnie zabrać ze sobą na spacer lub do pracy. Największa – 0,7 l sprawdzi się na siłowni czy podczas wakacyjnych podróży. Teraz będziesz spragniona już tylko nowych wrażeń.

Ciepło-zimno

Marka Dafi wprowadziła niedawno na rynek kolejną nowość – butelkę termiczną, która utrzymuje zarówno wysokie, jaki i niskie temperatury. Jeśli jesteś zwolenniczką popularnej w medycynie naturalnej teorii, że zawsze należy pić ciepłą wodę – teraz możesz mieć ją przy sobie przez wiele godzin. Wolisz zimne napoje? Nalej do butelki wodę schłodzoną w lodówce, a niska temperatura utrzyma się równie doskonale.

Podróże małe i duże
(Fot. materiały prasowe)

Nowoczesna butelka termiczna Dafi została wykonana w precyzyjny sposób, z dbałością o szczegóły. Wykorzystanie wysokiej jakości, bezpiecznej i certyfikowanej stali kwasoodpornej sprawia, że butelka nie utrzymuje i nie przenosi zapachów, dzięki czemu można używać jej przez długi czas. Butelka jest wytrzymała i odporna na uszkodzenia. Szczelny, zakręcany korek wyposażono w wygodny uchwyt, który ułatwia jej przenoszenie, aby można było ją mieć w każdej chwili w zasięgu ręki.

Butelki dostępne są w sześciu kolorach, a pełną ofertę znajdziesz w sklepie internetowym www.sklep.dafi.pl

  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze