fbpx

Co nam pomaga znaleźć pracę?

Co nam pomaga znaleźć pracę?
123rf.com

Badania pokazują, że motywacja ułatwia znalezienie pracy. Jednak istotniejsza, według naukowców, jest umiejętność zarządzania negatywnymi myślami.

Z badań wynika, że pozytywny wpływ na znalezienie pracy ma dobra motywacja, czyli powody dla których szukamy pracy. Dobrze, jeśli nie są to tylko pieniądze tylko również ambicje, potrzeba rozwoju, podążania za pasją. To się przydaje zwłaszcza na początku poszukiwań. Jednak ważniejsza jest zdolność, aby w tym stresie zachować negatywne emocje pod kontrolą. Według badań ostry kryzys pojawia się po trzech miesiącach szukania pracy.

– Wyniki naszych badań pokazują, że poszukiwanie pracy staje się coraz trudniejsze z biegiem czasu – mówi dr Ruth Kanfer, profesor psychologii w Georgia Tech. – Żeby znaleźć pracę, ważne jest dobre zarządzanie czasem i swoim psychicznym nastawieniem. Pomaga w tym aktywność. Wysyłanie CV i bierne czekanie na odpowiedź nie wpływa dobrze na nasze emocje. Dlatego w tym czasie warto często spotykać się z ludźmi i szukać wsparcia. Pozytywnie wpływa dobra organizacja czasu, zajmowanie się codziennymi obowiązkami czy swoim hobby, ustalony rytm. Dzięki temu nie popadniemy w negatywne nastroje spowodowane tym, że nie pracujemy. Podczas naszych badań okazało się, że osoby które w ten sposób się zachowują, uzyskują lepsze samopoczucie, czego konsekwencją stało się szybsze znalezienie pracy.

Źródło: The Academy of Management Journal

 

  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze