1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. REKLAMA
  4. >
  5. The Metropolitan Opera: Live in HD

The Metropolitan Opera: Live in HD

Metropolitan Opera w Nowym Jorku otwiera właśnie szósty sezon bezpośrednich transmisji telewizyjnych do 1200 teatrów w 43 krajach. W sezonie 2011/2012 dołączy do nich warszawski Teatr Studio.

Zobaczymy 11 przedstawień: "Annę Bolenę" Donizettiego (z Anną Netrebko), "Don Giovanniego" Mozarta (z Mariuszem Kwietniem), "Zygfryda" i "Zmierzch Bogów" Wagnera, "Ernananiego" i "Traviatę" Verdiego, "Manon" Masseneta (tu znów Netrebko, ale z Piotrem Beczałą). Nadto "Rodelinda" Haendla (z Renée Fleming), "Faust" Gounoda oraz dwie smakowitości repertuarowe: "Satyagraha" Philipa Glassa i pastisz "Zaczarowana Wyspa" (z Placido Domingo) – do muzyki Haendla, Rameau, Vivaldiego (i innych).

Projekt "The Metropolitan Opera: Live in HD" to cykl bezpośrednich transmisji przedstawień w technologii HDTV. Po raz pierwszy odbył się w 2006 roku pokazem, który obejrzało trzydzieści tysięcy widzów, zgromadzonych w stu pięćdziesięciu salach na terenie Stanów Zjednoczonych. Met nawiązała w ten sposób do bogatej, ponad 70-letniej tradycji transmisji radiowych tej sceny. Ogromny sukces frekwencyjny "The Metropolitan Opera: Live in HD" sprawił, że wkrótce do projektu przyłączyły się kolejne kina i teatry, także spoza Ameryki.

Metropolitan Opera to jeden z najsłynniejszych teatrów operowych świata. Znajduje się w Centrum Lincolna dla Sztuk Wykonawczych (The Lincoln Center for the Performing Arts), który to kompleks położony jest pomiędzy zachodnią 62. i 65. ulicą oraz alejami Columbus i Amsterdam. Jego historię tworzyli – i tworzą – najwięksi śpiewacy, dyrygenci, reżyserzy i scenografowie. Debiutował tu Enrico Caruso, sławę zdobywali Maria Callas, Renata Tebaldi czy Carlo Bergonzi, a za dyrygenckim pulpitem stawał sam Arturo Toscanini oraz Arturo Toscanini, Gustaw Mahler i wielu innych.. Scena gościła niemal wszystkie wybitne gwiazdy operowe. Debiut na deskach Met to marzenie wszystkich wykonawców, a spełnienie go otwiera drogę do międzynarodowej kariery. Nowojorskie spektakle to wydarzenia artystyczne nieprzeciętne zarówno pod względem wokalnym, jak i aktorskim. W przedstawieniach, reżyserowanych przez takie znakomitości, jak Franco Zefirelli czy Laurent Pally, biorą udział największe współczesne gwiazdy sceny operowej.

Źródło:  

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze