1. Zwierciadlo.pl
 2. >
 3. REKLAMA
 4. >
 5. Wypełnianie zmarszczek na miarę XXI wieku. Na czym polega przeszczep tkanki tłuszczowej?

Wypełnianie zmarszczek na miarę XXI wieku. Na czym polega przeszczep tkanki tłuszczowej?

Przeszczep tkanki tłuszczowej to wypełnianie zmarszczek własnym tłuszczem pacjenta. (Fot. materiał partnera)
Przeszczep tkanki tłuszczowej to wypełnianie zmarszczek własnym tłuszczem pacjenta. (Fot. materiał partnera)
Poszukiwania idealnego zabiegu odmładzającego w medycynie estetycznej trwają nieustannie. Obecnie na miano zabiegu XXI wieku zasługuje przeszczep tkanki tłuszczowej, czyli wypełnianie zmarszczek własnym tłuszczem pacjenta. Ten naturalny wypełniacz, jaki stanowi tkanka tłuszczowa, stał się doskonałą alternatywą dla popularnego do tej pory kwasu hialuronowego – jest od niego skuteczniejszy, ponieważ oprócz wypełniania zmarszczek, pobudza procesy regeneracyjne w skórze i przedłuża efekt odmłodzenia.

Tkanka tłuszczowa – zaskakujące zastosowanie

Przeszczep tkanki tłuszczowej (lipotransfer) jest coraz bardziej popularnym zabiegiem w medycynie estetycznej. Za pomocą własnej tkanki tłuszczowej pacjenta można wymodelować niemal całą sylwetkę, a do tego jeszcze odmłodzić skórę twarzy. Co takiego wyjątkowego ma w sobie tkanka tłuszczowa, że można ją wykorzystać w tak wszechstronny sposób? Przede wszystkim bogata jest w komórki macierzyste, które pobudzają tkanki do regeneracji i biorewitalizacji. Poza tym żywe komórki tłuszczowe zawarte w pobranej od pacjenta tkance tłuszczowej doskonale adaptują się w nowym miejscu, redukują ubytki tkankowe i odbudowują objętość. Tkanka tłuszczowa spełnia cechy idealnego wypełniacza – jest całkowicie biokompatybilna, nietoksyczna, nie powoduje alergii i posiada właściwości regeneracyjne oraz rewitalizujące.

Skuteczne odmładzanie za sprawą przeszczepu tkanki tłuszczowej

Jak podkreślają specjaliści z to zabieg odmładzający, na który może pozwolić sobie niemal każdy. U większości pacjentów tkanka tłuszczowa występuje w ilości wystarczającej do przeprowadzenia wolumetrii twarzy. W porównaniu do zabiegu kwasem hialuronowym czy syntetycznymi wypełniaczami, tkanka tłuszczowa, dzięki swoim unikalnym właściwościom, pozwala osiągnąć dużo lepsze i trwalsze rezultaty.

Efekty zastosowania lipotransferu:

 • przywrócenie objętości i napięcia tkanek,
 • wymiana populacji komórek danej tkanki i w rezultacie – odmłodzenie,
 • poprawa ukrwienia, które pobudza metabolizm tkanek i prowadzi do ich odmłodzenia,
 • zahamowanie procesów włóknienia – zmniejszenie spoistości blizn,
 • zredukowanie stanów zapalnych,
 • poprawa jakości i struktury skóry – uzyskanie sprężystości i elastyczności.
Opisane powyżej działanie naprawcze przeszczepu tkanki tłuszczowej sprawia, że zmarszczki zostają skutecznie wypełnione i wygładzone, a procesy starzenia skóry spowolnione.

Na czym polega przeszczep tkanki tłuszczowej?

Autoprzeszczep tkanki tłuszczowej rozpoczyna się od pobrania odpowiedniej ilości żywych komórek i fragmentów tkanki tłuszczowej. Materiał ten pobierany jest podczas zabiegu liposukcji – klasycznej lub nutacyjnej (infradźwiękowej) za pomocą cienkiej kaniuli, przy zastosowaniu znieczulenia miejscowego lub krótkotrwałego znieczulenia dożylnego. Tłuszcz do zabiegu pobiera się z obszaru, w którym występuje ona w nadmiarze, np. z okolicy brzucha. Uzyskana w ten sposób tkanka tłuszczowa jest starannie implantowana w miejsce wymagające wypełnienia – w przypadku twarzy są to najczęściej okolice podoczodołowe, jarzmowe lub usta.

Przeszczep tkanki tłuszczowej odbywa się w ten sposób, aby uzyskać jak największą ilość żywych komórek w miejscu docelowym. Niewielka ilość komórek, które nie przetrwają, zostaną wykorzystane w nowym miejscu jako substancja odżywcza dla regenrowanych tkanek. Przeszczep tłuszczu działa odmładzająco, ujędrnia skórę, uzupełnia ubytki, modeluje kształt i rysy twarzy, a co najważniejsze poprawia jakość skóry.

Przeczytaj więcej na temat wypełniania zmarszczek własnym tłuszczem: .

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
 • Polecane
 • Popularne
 • Najnowsze