1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. REKLAMA

Brave Festival 2011 we Wrocławiu

W 2011 roku Brave Festival odbędzie się już po raz siódmy, dając nam szansę na spotkanie z autentyczną kulturą, zapomnianymi tradycjami, tajemniczymi obrzędami i sztuką najodleglejszych zakątków naszego globu. Jak co roku, do stolicy Dolnego Śląska przybędą rdzenni artyści i przedstawiciele ginących kultur, których próżno szukać na innych festiwalach, czy nawet we wszechwiedzącym Internecie.

By dotrzeć do festiwalowych gości organizatorzy często spędzają miesiące na dalekich podróżach, lub korzystają z cennych kontaktów etnologów, dziennikarzy, czy podróżników. Dzięki temu festiwalowa publiczność będzie miała unikatową okazję zobaczyć wyjątkowe projekty z najciekawszych zakątków naszego globu.

Wydarzeniom głównym będzie ponadto towarzyszył blok dokumentów filmowych, projekt Brave Kids, wystawy, spotkania z artystami oraz warsztaty. Przeciw wypędzeniom z kultury, hasło przewodnie festiwalu, jasno wyraża intencje jego twórców. Ocalić od zapomnienia i przywrócić dumę tym, dla których kultywowanie własnych tradycji w XXI w. staje się coraz trudniejsze. Obudzić w ludziach wrażliwość i tolerancję na drugiego człowieka poprzez poszerzanie ich horyzontów o świadomość istnienia rozmaitych odmienności.

Więcej informacji na stronach

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze