fbpx

Najlepsze filmy 2019 roku – co warto obejrzeć?

Najlepsze filmy 2019 roku - co warto obejrzeć?
fot. materiały partnera

Rok 2019 był wyjątkowo udany dla miłośników dobrego kina. Na wielkim i małym ekranie pokazały się produkcje, które już w dniu premiery zyskały status kultowych. Najlepsze filmy 2019 roku – na które tytuły warto zwrócić uwagę?

Horror, thriller, dramat, komedia – bez cienia wątpliwości, rok 2019 obfitował w udane premiery w obszarze każdego z wymienionych gatunków.

Najlepsze filmy 2019 roku – horror

Zaczynamy od adaptacji kultowej powieści samego mistrza grozy – Stephena Kinga. „Smętarz dla zwierzaków”, w reżyserii Kevina Kölscha i Dennisa Widmyera, to opowieść o rodzinie Creedów, która przeprowadza się z Bostonu do niewielkiego miasteczka, położonego w stanie Main. Niebawem okazuje się, że igranie z nieczystymi siłami, nawet w obliczu rodzinnej tragedii, nie może doprowadzić do niczego dobrego.

Kolejna produkcja, której nie może pominąć żaden miłośnik kina grozy, to „Escape Room”, w reżyserii Adama Robitela. Akcja filmu rozgrywa się w tytułowym pokoju zagadek. Gdy szóstka nieznajomych dostaje zaproszenie do wzięcia udziału w grze, w której nagrodą główną jest milion dolarów, żadne z nich nie spodziewa się, że celem rozgrywki jest przeżycie.

Najlepsze filmy 2019 roku – thriller

Samuel L. Jackson, Bruce Willis, Sarah Paulson – te nazwiska to najlepsza rekomendacja dla świetnej produkcji „Glass”. Pościg za złoczyńcą, manipulacja, nieoczekiwane zwroty akcji, czyli po prostu – klasyka gatunku.

„Podły, okrutny, zły” to historia Teda Bundy’ego, w którego rolę wcielił się Zac Efron. Przystojny mężczyzna, o twarzy anioła, łatwo oczarował samotną Liz Kloepfer (Lily Colins). sielanka kończy się, gdy na jaw wychodzą mroczne sekrety Bundy’ego.

Najlepsze filmy 2019 roku - co warto obejrzeć?
fot. materiały partnera

Najlepsze filmy 2019 roku – dramat

W kategorii dramat, na specjalne wyróżnienie zasługuje „Underdog” – polska produkcja w reżyserii Macieja Kawulskiego. Film opowiada historię Borysa Kosińskiego (Eryk Lubos) – zawodnika MMA, który po przegranej walce swojego życia, powoli traci wszystko. Wkrótce pojawia się jednak możliwość powrotu na szczyt. Kosiński podejmuje tytaniczną walkę o swoje marzenia.

Dramat z nutką humoru? „Szukając Louise” opowiada historię Kath (Alice Sykes) – nieśmiałej kobiety, która planuje wyjść za mąż. Główna bohaterka zaczyna jednak zastanawiać się, czy wybór padł na właściwego mężczyznę.

Najlepsze filmy 2019 roku – komedia

„Imprezowi rodzice” to zaskakująca, pełna humoru komedia, która dowodzi, że niezbyt rozsądne pomysły same proszą się o kłopoty. Frank (Alec Boldwin) i Nancy (Salma Hayek) starają się ukryć fakt, że ich finanse sięgnęły dna. Gdy wysyłają córkę na studia, starają się ratować domowy budżet, wynajmując luksusowy dom należący do majętnych sąsiadów.

Do tytułu najlepszej komedii 2019 roku, z całą pewnością może kandydować „Planeta Singli 3”. Ania i Tomek postanawiają wreszcie wziąć ślub. Wesele ma odbyć się w sielankowym krajobrazie cichej wsi – u krewnych Tomka, z którymi ten nie utrzymuje kontaktu już od pewnego czasu. Wkrótce okaże się, że najważniejszy dzień w życiu zakochanych dostarczy im wielu nowych problemów.