fbpx

Prywatna polisa zdrowotna – dlaczego warto?

Prywatna polisa zdrowotna – dlaczego warto?
(Fot. materiały partnera)

Nie ma się co oszukiwać – publiczna opieka zdrowotna pozostawia wiele do życzenia. Kolejki do specjalistów oraz na leczenie bywają długie, a niekiedy po prostu nie można czekać. Dlatego rozwiązaniem może być prywatne ubezpieczenie zdrowotne, które pomoże skorzystać z wielu usług bez zbędnego oczekiwania, a także bez dodatkowych opłat. Ile kosztuje taki pakiet i jak wybrać najkorzystniejszą ofertę?

Decyzję o prywatnym ubezpieczeniu powinno się podjąć, biorąc pod uwagę swoje indywidualne potrzeby. Jest to dodatkowe obciążenie dla domowego budżetu, szczególnie jeśli polisa ma obejmować wszystkich członków rodziny. Dlatego warto dokładnie zastanowić się nad zasadnością polisy i wybrać odpowiedni pakiet.

Polisą prywatną powinny się z całą pewnością zainteresować wszystkie te osoby, które pracują na umowach „śmieciowych” lub z innego powodu nie są ubezpieczone w NFZ. Należy pamiętać, że bez jakiegokolwiek ubezpieczenia leczenie w przypadku choroby czy urazu może cię kosztować wiele tysięcy złotych!

Prywatne ubezpieczenie zdrowotne to jednak również świetne rozwiązanie dla wszystkich tych, którzy chcą swobodnie korzystać z pomocy lekarzy-specjalistów bez wielomiesięcznego oczekiwania na wizyty, badania czy terapię. Zapewne i tobie nie raz zdarzyło się udać do lekarza prywatnie, po otrzymaniu w przychodni terminu na wizytę na NFZ. Każda taka konsultacja to koszt od stu do nawet kilkuset złotych, często więc ubezpieczenie z możliwością wizyt u specjalistów okazuje się znacznie bardziej opłacalne – szczególnie jeśli cierpisz na schorzenie wymagające stałej opieki.

Co obejmuje prywatna polisa zdrowotna?

Prywatne polisy różnią się między sobą, ale zasadniczo obejmują:

  • prywatne wizyty u lekarza pierwszego kontaktu,
  • prywatne wizyty u specjalistów,
  • badania diagnostyczne (laboratoryjne) oraz badania specjalistyczne,
  • zabiegi ambulatoryjne,
  • szczepienia,
  • wizyty domowe lub opiekę pielęgniarską.

Warto przy tym pamiętać, że zazwyczaj posiadacza polisy obowiązują ograniczenia co do tego, gdzie może korzystać z nieodpłatnych usług medycznych. Zawsze należy sprawdzić ten punkt umowy przed jej podpisaniem, by nie okazało się, że wizyty w ramach ubezpieczenia mogą się odbywać tylko z dala od twojego miejsca zamieszkania lub w bardzo małej ilości placówek.

Warto też zauważyć, że prywatne ubezpieczenie zdrowotne nie oferuje refundacji pobytu w szpitalu czy poważnej operacji. W tym przypadku trzeba korzystać z polisy NFZ. Można jednak wykupić ubezpieczenie na życie, które zapewni wsparcie finansowe w takich sytuacjach.

Ile kosztuje prywatna polisa zdrowotna?

Ceny polis zdrowotnych zależą przede wszystkim od firmy ubezpieczeniowej oraz wybranego pakietu. Zwykle dostępne są zarówno warianty bardziej ograniczone, jak i ubezpieczenia rozszerzone, refundujące większą ilość świadczeń. Ceny wahają się od kilkudziesięciu (30 – 40) złotych miesięcznie, aż do ponad 200 zł za polisę. Aby łatwo porównać oferty dostępnych na polskim rynku firm, których jest sporo, warto skorzystać z informacji dostępnych na stronie rankingubezpieczennazycie.pl. Znajdziesz tam dokładne informacje na temat polis zdrowotnych i na życie oraz odnośnik do kalkulatora, który pomoże ci je ze sobą porównać.

  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze