1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Moda i uroda

 UWAGA! SEPHORA wspiera kosmetyczne start-upy! Weź udział w projekcie!

Zobacz galerię 5 Zdjęć
1 października ruszyła druga europejska edycja programu Sephora Accelerate. To niebywała okazja do rozwinięcia swoich skrzydeł w biznesie kosmetycznym. Jeśli masz autorski projekt i jedyne czego Ci brakuje, to wsparcie doświadczonego partnera – koniecznie weź udział w tym wyjątkowym programie. Poniżej przedstawiamy wszystkie niezbędne informacje, abyś mogła zrealizować swoje marzenia właśnie ze wsparciem Sephora. Do dzieła!

 

Czym jest projekt Sephora Accelerate? 

Sephora Accelerate to dedykowany budowaniu przedsiębiorczości wśród kobiet unikalny program, prowadzony na skalę międzynarodową wśród założycielek firm kosmetycznych. Pozwala przedsiębiorczym kobietom na zdobycie umiejętności i know-how, daje dostęp do niezbędnych narzędzi i wspomaga wsparciem mentorskim ze strony ekspertów. Wszystko to, aby Europejki, Azjatki i Amerykanki mogły z powodzeniem przeprowadzić swoje kosmetyczne start-upy na wyższy, profesjonalny poziom. Brzmi zachęcająco? Zgłoszenia należy składać do 31 października pod adresem . Spieszcie się, bo naprawdę jest o co powalczyć!

Kto może aplikować?

Aby zgłosić swój projekt do programu musisz mieć ukończone 18 lat, być założycielką lub współzałożycielką start-upu, który jest obecnie w fazie rozwoju (co w praktyce oznacza, że Twój biznes już wystartował i nie jest już jedynie pomysłem spisanym na papierze). Może posiadasz już laboratoryjne próbki produktów, prototypy – ale z drugiej strony Twój biznes nie generuje jeszcze dochodów? Jeśli tak, to Sephora Accelerate jest programem właśnie dla Ciebie. Sam start-up powinien działać w branży kosmetycznej. Może on obejmować np. usługi kosmetyczne, same produkty, technologie wspierające tę branżę itp. Dodatkowym atutem będzie, jeśli mieści się w koncepcji zrównoważonego rozwoju i jest przyjazny środowisku.

Zapraszamy wszystkie przedsiębiorcze kobiety, pasjonatki branży kosmetycznej, posiadaczki innowacyjnych projektów, produktów lub pomysłów z branży kosmetycznej do udziału w drugiej już edycji Sephora Accelerate z udziałem europejskich start-upów – mówi Małgorzata Dzięcielewska, Dyrektor Marketingu Sephora Polska. – W ramach projektu dzielimy się swoją wiedzą, pasją i doświadczeniem, wspierając społeczność ambitnych i innowacyjnych kobiet w rozwoju ich start-upów z branży kosmetycznej. Dajemy także możliwość uzyskania finansowego wsparcia na realizację projektów.  Naszym globalnym celem do 2020 roku, jest stworzenie ekosystemu ponad pięćdziesięciu firm założonych lub zarządzanych przez  kobiety – dodaje.

Program Sephora Accelerate krok po kroku:

Sephora Accelerate poświęcony jest budowaniu wspólnoty innowacyjnych kobiet-założycieli w ich projektach i trwa jeden miesiąc. Miesięczny program rozpoczyna się od tygodniowego bootcampu, w którym założycielki i współzałożycielki nabywają niezbędne umiejętności potrzebne do stworzenia udanego biznesu. Wspólnie uczysz się zatem od mentorów z branży beauty oraz doświadczonych przedsiębiorców i przygotowujesz się do finałowego Demo Day, który odbędzie się jesienią 2019 roku.

Program składa się z czterech etapów:

  1. W kwietniu 2019 roku odbędzie się tygodniowy obóz, mający charakter wprowadzający uczestniczki w intensywną pracę nad swoim start-upem. Podczas tego tygodnia będziecie miały pomoc we wszystkich aspektach biznesowych, takich jak pozycjonowanie marki, zbudowanie efektywnego modelu biznesowego, opracowanie planu rozwoju, strategii finansowania. Otrzymacie także doradztwo ekspertów branżowych w zakresie rynku i konkurencji, co jest szczególnie wartościowe na początku budowania własnego biznesu.
  2. W kolejnym kroku programu start-upy korzystają z rocznych, indywidualnych sesji mentoringowych z doświadczonymi leaderami w branży kosmetycznej oraz menedżerami Sephora z Europy i USA.
  3. Po tym okresie każdy projekt otrzyma odpowiednie wsparcie finansowe – każdy projekt otrzyma grant pieniężny i będzie mógł ubiegać się o dodatkowe finansowanie.
  4. Ostatnim etapem programu Sephora Accelerate jest Demo Day odbywający się w San Francisco w Kalifornii, który stanowi unikalną okazję do zaprezentowania swojego projektu ekspertom z branży, a także potencjalnym inwestorom i najważniejszym menedżerom sieci Sephora.
Brzmi skomplikowanie? Wcale nie. Poniżej udostępniamy przejrzystą infografikę, która zachęci Was jeszcze bardziej do wysłania swojego zgłoszenia:

 

Pamiętajcie, macie czas tylko do 31 października. Zapoznaj się ze szczegółami programu i aplikuj (w języku angielskim) na  .

Odwiedź profil Sephora na LinkedIn: 

Tymczasem zobaczcie jak wyglądała zeszłoroczna edycja Sephora Accelerate:

 

Jesteśmy zdania, że marzenia trzeba spełniać, dlatego gorąco Was zachęcamy do wzięcia udziału w drugiej już edycji programu Sephora Accelerate. Odważ się i zostań kolejną w gronie Sephora Accelerate bizneswoman, jedną z kilkunastu innych przedsiębiorczych kobiet z całego świata!

Trzymamy mocno kciuki!

Więcej informacji na temat firmy i sklep internetowy

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze