1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Moda i uroda

Moda Fair Trade-świadomie i designersko

Buty Komodo - 10 % z ich sprzedaży idzie na kampanię Free Tibet
Zobacz galerię 3 Zdjęcia
Idea Fair Trade, czyli sprawiedliwego handlu, jest coraz bardziej popularna, ponieważ coraz więcej ludzi kupuje w sposób świadomy. Dotyczy ona również mody.

W Europie Zachodniej, zwłaszcza w Wielkiej Brytanii i Skandynawii, powstaje coraz więcej marek, które szczycą się posiadaniem certyfikatów Fair Trade oraz Organic.  W Polsce odzież wyprodukowana zgodnie z zasadami sprawiedliwego handlu jest nadal mało popularna.  W Internecie jednak można znaleźć sklepy oferujące ubrania ekologiczne i stworzone zgodnie z zasadami etyki.

Mnie szczególnie spodobał się sklep . Znaleźć  w nim można odzież damską, buty, torebki  a nawet bieliznę i biżuterie.  Ubrania, sprzedawane w  internetowym butiku, są produkowane z materiałów ekologicznych, takich jak bio bawełna, len, bambus czy wełna lub z materiałów recyklingowanych.  To, o czym warto wspomnieć, to fakt, iż produkty tworzone z naturalnych surowców, niemodyfikowanych,  wolnych od pestycydów są znacznie trwalsze i zdrowsze dla naszej skóry.

Buty Komodo - 10 % z ich sprzedaży idzie na kampanię Free Tibet

Ubrania te nie są jednak nudne i niemodne.  W  fairfashionstorze znaleźć można odzież  i akcesoria tak wyjątkowych Marek, jak: People Tree, Komodo, Ethos Paris, Nancy Dee, Aura Que czy Ethletic.

Moją uwagę szczególnie zwróciły uwagę ciepłe wełniane swetry i czapki – idealne nie tylko na naszą piękna złota jesień, ale również i na późniejszą zimę.   Również niezwykłe wydają mi się trampki Komodo o wymownej nazwie Free Tibet – 10 % ze sprzedaży każdej pary butów przekazywane jest na kampanię FREE Tibet.

Jeżeli twój apetyt na ubrania tworzone zgodnie z myślą Fair Trade zmalał ze względu na ich cenę, weź głęboki oddech i pomyśl: produkty tworzone zgodnie z zasadami sprawiedliwego handlu nie niszczą środowiska naturalnego oraz nie powodują zagrożeń dla życia – twojego oraz osoby, która tą rzecz stworzyła.

Jeżeli zainteresował cię temat Fair Traid , polecam stronę:

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze