1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Moda i uroda

Naucz się szyć!

Od jakiegoś czasu trwa moda na rzeczy „hand made”. Bo są niepowtarzalne, niebanalne i zwykle stoi za nimi jakaś historia. I tak na zimę najlepiej mieć zrobione na drutach długie szale, ciepłe czapki czy getry (zrobione własnoręcznie czy przez babcię/mamę/ciocię).

Zawsze też  dobrze samemu umieć coś uszyć, przerobić, doszyć czy ozdobić.  Czas odkurzyć nieużywane maszyny do szycia lub zakupić nowe i szyć. Naprzeciw tej potrzebie wychodzi młoda projektantka i stylistka Oliwia Drochlińska, która od jakiegoś czasu ( a dokładnie od lipca 2011) prowadzi warsztaty szycia w Love&Trade. Realizuje swój autorski projekt, w którym krok po kroku wprowadza uczestników w arkany szycia. Oliwia projektuje i szyje od 3 lat. Obecnie oprócz wspomnianych warsztatów i własnych projektów, asystuje w Love&Trade projektantce marek Mozcau i JustinIloveU, Katarzynie Wyrozębskiej, tworzy wzory dla Arriba Wear oraz współpracuje z firmą Heart&Company.

Jak wyglądają warsztaty szycia?

Odbywają cyklicznie raz w tygodniu (zazwyczaj w weekendy). Obecnie są to tylko warsztaty dla początkujących i mają charakter jednorazowy, koszt to 65zł. Trwają ok. 4h podczas, których poznajemy podstawowe pojęcia związane ze sztuka krawiecką, budowę maszyny do szycia, rodzaje materiałów- to część teoretyczna. Podczas części praktycznej przystępujemy do realizacji projektu (wykonanie wykroju oraz uszycie). Samo szycie na maszynie nie jest aż takie trudne, ale założenie nitek (górnej oraz dolnej), nawleczenie ich, ustawienie wszystkich parametrów to już wyższa szkoła jazdy. Oliwia jednak cierpliwie i przystępnie wszystko wyjaśnia.

Ja mam nadzieję, że warsztaty będą kontynuowane i powstaną nowe grupy (nie tylko początkujące, ale może tematyczne).

Zapisy odbywają się poprzez maila : . Kontakt do Oliwii : , tel. 510 950 071

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze