Samodzielnie wykonany peeling z naturalnych produktów obecnych w każdej kuchni, pozwoli nam zadbać o skórę i to w jak najbardziej ekologiczny sposób.
Komórki z warstwy postawnej naskórka cały czas przemieszczają się do warstwy rogowej. Obumarłe gromadzą się na powierzchni skóry i trzeba je stamtąd usunąć. Proces ten zachodzi również samoistnie, ale trwa to bardzo wolno, bowiem warstwa ta w pewien sposób chroni skórę przed szkodliwymi czynnikami wewnętrznymi.
Warstwa obumarłych komórek na powierzchni skóry tworzy przeszkodę, na którą napotykają składniki odżywcze zawarte w kremach czy balsamach, wędrujące w głąb skóry. Nie tylko nie mogą dostać się do jej głębszych warstw ale również ich działanie powierzchowne jest znacznie ograniczone. Dlatego też, peeling jest niezbędny jeśli naprawdę chcemy mieć idealnie gładkie i odżywione ciało.
Regularnie wykonywany peeling przynosi znakomite rezultaty. Peelingi mechaniczne, a do takich zaliczamy te naturalne i przygotowane w domu, poprzez pocieranie w sposób mechaniczny usuwają te obumarłe komórki. Peeling wygładza skórę, a usuwając zrogowaciały naskórek od razu dodaje jej blasku. Jeżeli przy okazji peelingu wykonamy masaż, wówczas pobudzimy krążenie i ujędrnimy ciało.
Korzyści z peelingu to nie tylko od razu widoczne efekty, ale również te długoterminowe. Łącząc peeling z balsamem możemy w tani i niewymagający wiele wysiłku sposób osiągnąć idealne gładkie, nawilżone i sprężyste ciało.
Naturalne peelingi
Dobry peeling wcale nie musi być kupiony w sklepie, możemy również przygotować go w domu i jest tak samo skuteczny.
Peeling kawowy -3 łyżeczki kawy mielonej zalewamy wrzątkiem i czekamy na opadnięcie fusów, po czym płyn odlewamy. Do fusów można dodać trochę żelu pod prysznic,olejek czy oliwkę i dokładnie wymasować całe ciało. Peeling ten, ze względu na zawartość kofeiny działa ujędrniająco, antycelluitowo, zapobiega obrzękom i wygładza skórę.
Peeling cukrowy - kilka łyżeczek cukru mieszamy z oliwką lub olejkiem, na przykład migdałowym i wykonujemy masaż całego ciała od kostek w kierunku serca. Może być stosowany nawet przy wrażliwej skórze, przyspiesza regeneracje ,wygładza, oczyszcza i nasila odbudowę bariery ochronnej skóry. Nadaje się nawet do wykonywania delikatnego peelingu ust, oczywiście bez dodatku żelu pod prysznic czy olejków.
Peeling solny - przepis podobny jak w przypadku peelingu cukrowego, ale wykazuje silniejsze działanie. Bardzo mocno oczyszcza, poprawia krążenie krwi, wygładza i dotlenia skórę. Znakomicie sprawdza się w przypadku zrogowaciałych łokci i kolan.
Używając tych własnoręcznie zrobionych peelingów mamy pewność, że użyte w nich składniki są pochodzenia naturalnego. Ponadto, własnoręczne przygotowanie kosmetyku to spora frajda. Każdy z tych peelingów możemy łączyć z żelem pod prysznic ale jeśli użyjemy olejku roślinnego czy nawet oliwy z oliwek to skóra pozostanie niesamowicie głaska a kuszący zapach olejku sprawi, że zwykły peeling zmieni się w aromaterapeutyczny seans przyjemności.