1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Moda i uroda
  4. >
  5. Botki Ani Kuczyńskiej - nowy modowy fetysz

Botki Ani Kuczyńskiej - nowy modowy fetysz

Botki Toscano z kolekcji Ani Kuczyńskiej (fot. materiały prasowe)
Zobacz galerię 4 Zdjęcia
Ania Kuczyńska wprowadziła do kolekcji pierwszy model skórzanych butów. Botki Toscano to kropka nad i w AK Total Look.

Ania Kuczyńska to jedna z najbardziej znanych polskich projektantek mody. Ubrania jej autorstwa słyną z ponadczasowych fasonów, tkanin najwyższej jakości i mnogości odcieni czerni. Najwyższej jakości i oczywiście czarne są też krótkie botki Toscano, które dopełniają ostatnią kolekcję. Jak podkreśla Ania Kuczyńska, buty to ważny element stylizacji - dobrze zaprojektowane powinny podkreślać sylwetkę, eksponować nogę, ale optycznie ją zmniejszać.

Marzyły mi się buty - piękne i lekkie i dobrej jakości - modowy fetysz. A metka „handmade it Italy” jest dla mnie gwarantem jakości.
Buty są szyte ręcznie w stu procentach ze skóry. Wykonanie ich projektantka powierzyła rodzinnej manufakturze w Toskanii, gdzie wykonuje się buty zgodnie z najlepszą włoską tradycją. Ich wyjątkowość podkreśla wybite ręcznie na skórzanej podeszwie logo AK.

Inspiracją do stworzenie botków była wizyta Ani w Muzeum Salvatore Ferragamo we Florencji i kolekcja retro butów projektanta. Wśród nich znalazły się modele zaprojektowane jeszcze przed i w trakcie wojny (niektóre z nich były ulubionymi modelami Audrey Hepburn i Marleny Dietrich), które doczekały współczesnych wersji i do dziś są produkowane przez markę.

Fanki Ani Kuczyńskiej i miłośniczki butów na pewno ucieszy informacja, że na botkach Toscano się nie skończy. Projektantka zapowiada kolejne modele butów, które będą się pojawiały zgodnie z porami roku.

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze