1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Moda i uroda
  4. >
  5. Lifting rzęs i brwi - wszystko, co warto wiedzieć

Lifting rzęs i brwi - wszystko, co warto wiedzieć

Rzęsy przed i po zabiegu liftingu i laminacji. (Fot. materiały Clarins Beauty Spa)
Zobacz galerię 3 Zdjęcia
Lifting rzęs to najnowszy hit wśród zabiegów upiększających - i nic dziwnego, skoro zamiast doklejać sztuczne, można bezpiecznie i efektowanie upiększyć własne. Świetne efekty daje też laminowanie rzęs oraz brwi. Na czym dokładnie polegają te nowatorskie zabiegi tłumaczy Martyna Kłak z Clarins Beauty Spa. 

Na czym polega lifting rzęs? Do tej pory, żeby poprawić „oprawę oczu” kobiety robiły hennę. Henna to jedynie barwienie rzęs czy brwi, lifting poprawia nie tylko kolor włosków, ale przede wszystkim zmienia ich kształt -  to zabieg, który podnosi i podkręca rzęsy. Polecany jest kobietom, których rzęsy rosną w linii prostej, są cienkie, rzadkie i trudno zmienić ich kształt nawet przy pomocy zalotki i tuszu.

Na czym dokładnie polega ten zabieg? Po oczyszczeniu, odtłuszczeniu i zabezpieczeniu okolic oka, zawija się rzęsy na malutki, silikonowy wałeczek, po czym nakłada na włoski rzęs specjalistyczny preparat, którego głównym zadaniem jest doprowadzenie włosków do ładu i nadanie im pożądanego kierunku. Trwała zmiana kształtu włosów możliwa jest przez kwas tioglikolanowy (w odpowiednio niskim stężeniu), dzięki któremu podczas zabiegu łuska włosa otwiera się, przez co staje się on bardziej plastyczny, podatny na uformowanie. Potem nakładany jest neutralizator, który domyka łuskę włosa. Drugą, równie ważną, częścią zabiegu liftingu rzęs i brwi jest ich laminowanie.

Martyna Kłak podcza zabiegu. Dla klientek wykonujących zabieg liftingu rzęs po raz pierwszy Clarins Beauty Spa oferuje 25 proc. rabatu. (Fot. Clarins Beauty Spas)

Czym jest laminowanie rzęs i brwi? Laminowanie odżywia je od nasady po same końce, pogrubia, wyraźnie wydłuża. Po zabiegu laminacji rzęsy są zregenerowane i pięknie błyszczą. Wszystko to za sprawą składników zawartych w produktach, które stosuje się w trakcie zabiegu -  keratyny i olejków roślinnych. Uzupełniają one spoiwo między łuskami włosków, poprawiając ich kondycję, elastyczność, a także nadając blask. Te bogate odżywki i olejki wnikają do rzęs przez następnych kilkanaście godzin, stąd zalecenie, żeby nie moczyć rzęs i brwi przez 24 godziny.

Jak długo utrzymuje się efekt po zabiegu ? Przez cały cykl życia rzęsy. Czyli w zależności od tego na jakimim etapie wzrostu były włoski w czasie zabiegu tak długo będą podkręcone, nawilżone, miękkie i błyszczące. Całościowo efekt gęstych, długich rzęs jest widoczny przez 4 do 6 tygodni.

Dzięki zabiegowi liftingu i laminaci rzęs oraz brwi każda kobieta może się budzić z naturaną ładną "oprawą oczu". (Fot. materiały Instytut Clarins)

Czy są jakieś przeciwskazania do zabiegu? Czy osoby z wrażliwą skórą wokół oczu mogą się poddać liftingowi i laminacji rzęs? Zabiegi liftingu i laminacji rzęs są bezpieczne i nieinwazyjne. Przeciwskazaniem do ich wykonania są infekcje, alergie i czasowe niedyspozycje oczu takie jak jęczmień czy zapalenia spojówek. Wrażliwa cera nie jest przeciwskazaniem, ponieważ skóra jest dokładnie odseparowana od liftingowanych włosków.

Czy rzęsy po zabiegu liftingu można malować? Tak, rzęsy po liftingu i laminacji mogą być wytuszowane, ale wiele dziewczyn rezygnuje z makijażu, bo efekty podkręcenia i wydłużenia są wystarczające a jednocześnie zachowany jest bardzo cenny walor naturalności.

Jak dbać o rzęsy po liftingu? Nie wymagają one szczególnej pielęgnacji, specjalnych preparatów. Makijaż można zmywać normalnymi środkami, można też stosować normalne kosmetyki pielęgnacyjne. Słowem po 24 godzinach od zabiegu wystylizowane, wydłużone i odżywione rzęsy traktujemy zupełnie normalnie.

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze